خانه » اخبار » اطلاعیه ها » آموزش صوتی حقوق ویژه قضات
اطلاعیه آموزشی

آموزش صوتی حقوق ویژه قضات

پیشتر نقدی بر افت آموزش در قوه قضاییه منتشر نمودیم که برای مشاهده آن می توانید به اینجا مراجعه نمایید. خوشبختانه اخیراً شاهد آثار عملی توجه بیشتر مسئولین آموزشی قوه قضاییه به «آموزش ضمن خدمت قضات» در قالب نشست آموزش ویژه همکاران قضایی در این قوه هستیم که از جمله آن می توان به برگزاری آموزش های فوق در مجتمع های قضایی تهران اشاره کرد. این آموزش ها در راستای برنامه های آموزشی معاونت منابع انسانی و از سوی اداره کل آموزش دادگستری استان تهران برگزار می شود که جای قدردانی دارد.

از جمله تفاوت های آموزش های فوق با دیگر آموزش های خارج از قوه قضاییه در این است که اولاً: انتخاب موضوع تدریس از میان مسائل متعدد حقوق بر مبنای نیاز سنجی همکاران قضایی به عمل می آید. ثانیاً: رویکرد مدرس به موضوع سخنرانی، از تئوری محض فاصله داشته و تکیه بر حقوق کاربردی دارد. ثانیاً: با توجه به این که مخاطبین آن صرفاً قضات می باشند، پرسش هایی که از سوی آنان مطرح می شود عمدتاً متأثر از پرونده های تحت رسیدگی است که موضوع سئوال خیلی از حقوقدانان نظیر وکلاء و  نیز مراجعین عادی به مراجع قضایی می باشد و در نتیحه کاربردی محض است و پاسخ مدرس به این پرسش ها هم می تواند آموزه های خوبی برای آن دسته از دانش آموخته های حقوق که فاقد تجربه عملی هستند، در برداشته باشد.

قضاوت آنلاین تلاش دارد متعاقب دسترسی به هریک از آموزش های پیش گفته، نسبت به انتشار آنها در سایت اقدام نماید. لذا بدینوسیله از کلیه همکاران قضایی در حوزه های قضایی شهر تهران و دیگر شهرستان های کشور و نیز سایر حقوقدانانی که این آموزش ها را در اختیار دارشته و تمایل به انتشار آن ها در سایت دارند، تقاضا می شود از طریق بخش تماس با ما مراتب را اعلام تا نسبت به نحوه ارسال و انتشار آنها راهنمایی لازم صورت گیرد.

فراموش نکنیم آموزش هایی از این دست برای حقوقدانان مقیم مناطق محروم کشور بطور اعم و قضات این مناطق به طور اخص که دسترسی به اساتید مطرح کشور ندارند، گنج با ارزشی است که تنها به کمک اینترنت می توانند آن ها را به رایگان در اختیار داشته باشند.

در هفته جاری اولین فایل صوتی از سری آموزش ها فوق با عنوان دورغ در جعل منتشر خواهد شد. برای اطلاع از زمان دقیق آن پیشنهاد می شود که در خبرنامه ایمیلی سایت عضو شوید.

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)