دکتر قدرت الله واحدی
دکتر قدرت الله واحدی

اتوبیوگرافی دکتر قدرت الله واحدی

زندگی نامه دکتر قدرت الله واحدی استاد آیین دادرسی مدنی

دكتر قدرت الله واحدی، شاعر، نویسنده، استاد دانشگاه، نماینده مجلس و وکیل پایه یک دادگستری در مهرماه سال ۱۳۱۸ (ش) در بابل به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان بدر و دوره متوسطه را در دبیرستانهای قناد و شاهپور زادگاهش به پایان رساند و شاگرد اول رشته ادبی شد .

واحدی در سال ۱۳۳۸ (ش) وارد دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد و در كنار تحصیل، به خبرنگاری در روزنامه كیهان، تدریس در دبیرستانهای تهران و عضویت در گروه فرهنگی آذر در آموزشگاه نورانی مشغول شد. در سال ۱۳۴۲ (ش) لیسانس قضایی گرفت و در سال ۱۳۴۴ (ش) به دوره دكترای حقوق راه یافت و در سال ۱۳۴۶ (ش) با ارائه پایان نامه رسیدگی به جرائم در سرزمین های اشغال شده موفق به دریافت دكترای حقوق شد.

از سال ۱۳۴۸ (ش) تدریس در مراكز آموزش عالی را آغاز كرده و در مدرسه عالی بازرگانی، مدرسه عالی قضایی و اداری قم، مركز آموزش مدیریت دولتی (فوق لیسانس)، دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز به تدریس مقدمه علوم حقوق، مبانی و كلیات حقوق، آیین دادرسی مدنی و شیوه مكاتبات اداری و گزارش نویسی پرداخته است و به به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به وکالت نیز اشتغال دارد.

بهتر است زندگی نامه استاد را همراه با خاطرات شیرین وی از دوران تحصیلات، زندگی متأهلی، اشتغال، فعالیت های سیاسی و حقوقی از زبان خودشان مرور کنیم تا بیش‌تر با شخصیت، افکار و اندیشه های ایشان آشنا شویم:

محل تولد و خانواده

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (4 رأی, میانگین: 2,75 از5)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=41508


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1731 مطالب

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code