دکتر قدرت الله واحدی
دکتر قدرت الله واحدی

اتوبیوگرافی دکتر قدرت الله واحدی

زندگی نامه دکتر قدرت الله واحدی استاد آیین دادرسی مدنی

دكتر قدرت الله واحدی، شاعر، نویسنده، استاد دانشگاه، نماینده مجلس و وکیل پایه یک دادگستری در مهرماه سال ۱۳۱۸ (ش) در بابل به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان بدر و دوره متوسطه را در دبیرستانهای قناد و شاهپور زادگاهش به پایان رساند و شاگرد اول رشته ادبی شد .

واحدی در سال ۱۳۳۸ (ش) وارد دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد و در كنار تحصیل، به خبرنگاری در روزنامه كیهان، تدریس در دبیرستانهای تهران و عضویت در گروه فرهنگی آذر در آموزشگاه نورانی مشغول شد. در سال ۱۳۴۲ (ش) لیسانس قضایی گرفت و در سال ۱۳۴۴ (ش) به دوره دكترای حقوق راه یافت و در سال ۱۳۴۶ (ش) با ارائه پایان نامه رسیدگی به جرائم در سرزمین های اشغال شده موفق به دریافت دكترای حقوق شد.

از سال ۱۳۴۸ (ش) تدریس در مراكز آموزش عالی را آغاز كرده و در مدرسه عالی بازرگانی، مدرسه عالی قضایی و اداری قم، مركز آموزش مدیریت دولتی (فوق لیسانس)، دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز به تدریس مقدمه علوم حقوق، مبانی و كلیات حقوق، آیین دادرسی مدنی و شیوه مكاتبات اداری و گزارش نویسی پرداخته است و به به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به وکالت نیز اشتغال دارد.

بهتر است زندگی نامه استاد را همراه با خاطرات شیرین وی از دوران تحصیلات، زندگی متأهلی، اشتغال، فعالیت های سیاسی و حقوقی از زبان خودشان مرور کنیم تا بیش‌تر با شخصیت، افکار و اندیشه های ایشان آشنا شویم:

محل تولد و خانواده

4.7/5 = (4 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=41508


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن