مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون جرایم رایانه ای
مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون جرایم رایانه ای

مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون جرایم رایانه ای

نام: نام مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون جرایم رایانه ای (کار تحقیقی۲)

گرداورنده: مرتضی دیندار

استاد: دکتر حسن مرادی

محل: دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی

سال: بهار ۱۳۸۹

فرمت فایل:  PDF

حجم فایل : ۲۰۱ کیلوبایت

ناشر: پروژه دات کام

شرح مختصر:  قانون جرایم رایانه ای سرانجام در سال ۱۳۸۸ تصویب …شد تاکشور ما گامی دیگر در مبارزه با پدیده جرم بردارد. با تصویب این قانون دیگر لازم نیست قضات جرایم ارتکابی را با مواد قانونی قبل از تصویب قانون جرایم رایانه ای تطبیق دهند. چه بسا این تلاش آنها ره به جایی نمی برد و نتیجۀ آن تباهی حقوق بزه دیدگان و جامعه در برابر بزهکاران می شد. اگرچه این قانون کاستی هایی دارد ولی همینکه کشور ما دارای قانونی برای جرایم رایانه ای شده است، جای بسی امیدواری به آینده داستان مبارزه همیشگی با بزهکاران دارد.

فصل ششم این قانون به یکی از بحث برانگیزترین مباحث حقوق کیفری یعنی مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی مربوط می شود که می توان گفت در مقایسه با قوانین قبلی کاملتر نگاشته شده است. روشن کردن زوایای گوناگون مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی مهمترین هدف این کار تحقیقی بوده است و نگارنده آن به دلیل فقدان منبعی در این زمینه، تلاش کرده تا با تکیه بر قانون و تفسیر آن مطالب را بر روی کاغذ بیاورد

این تحقیق شامل پنج  گفتار می باشد که عبارتند از: در گفتار نخست شرایط تحقّق مسئولیت کیفری اشخاص حقوقی در قانون جرایم رایانه ای مورد بررسی قرار گرفته است. در گفتار دوم مجازات اشخاص حقوقی در قبال ارتکاب جرایم رایانه ای، در گفتار سوم تکرار جرم در قانون جرایم رایانه ای، در گفتار چهارم مسئولیت کیفري اشخاص حقوقی و در نهایت در گفتار پنجم فواید پیش بینی مسئولیت کیفری برای اشخاص حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است.

دانلود کتاب الکترونیکی

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=455


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن