نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کشور
نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کشور

نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کشور با قابلیت بروز رسانی

نرم افزار سامانه قوانين و مقررات کشورکاری از مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي، کاملترین مجموعه قوانین و مقررات رایانه ای است که در جهت تحقق دسترسی آزاد به اطلاعات قوانین و مقررات کشور تهیه و منتشر گردیده است.

امکانات نرم افزار:

این لوح حاوی اطلاعات زیر است:
قانون اساسی ایران و برخی از کشورها
سند چشم اندازبیست ساله
سیاست های کلی نظام
مصوبات مجلس شورا ( از سال ۱۲۸۵ تا کنون)
مصوبات شورای انقلاب ( از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹)
مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام (از سال ۱۳۶۶ تا کنون)
مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی (از سال ۱۳۶۳ تا کنون)
مصوبات هیات وزیران (از سال ۱۳۵۷ تا کنون)
آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور (از سال ۱۳۲۳ تا کنون)
آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری (از سال ۱۳۶۱ تا کنون)
جدول نسخ قوانین
فهرست موضوعی قوانینمبتنی بر وب
قابلیت بروزرسانی
قابلیت نصب نامحدود
قابلیت نصب بر روی یک کامپیوتر و دسترسی به صورت شبکه ای

ارزیابی نرم افزار: 

از نظر ما نرم افزار دارای محاسن و معایبی می باشد که عبارتند از:

برتری نرم افزار

– کامل ترین مجموعه قوانین و مقررات رایانه ای که تاکنون تهیه شده است و به همین جهت ما خود نیز از همین نرم افزار استفاده می نماییم.

– دسته بندی قوانین بر اساس مرجع تصویب.

– قابليت جستجوي براساس مرجع تصويب، تاريخ تصويب، شماره و تاريخ ابلاغ مصوبه.

– قابلیت بروز رساني آنلاین همزمان با بروزرسانی وب سایت روزنامه رسمی.

– رايگان بودن.

نواقص نرم افزار

– جستجوي ضعيفی دارد به نحوی که گاهاً حتی با درج بازده تاریخ ابتداء و انتهایی قانون مورد جستجو، امکان دسترسی به آن میسر نخواهد بود.

– بهتر آن بود که برای برخی از مصوبات مانند نظریات مشورتی اداره حقوقی در سابق و اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضائيه در حال حاضر، عنوان مستقلی در بخش مرجع تصویب قرار داده می شد. ظاهر دسته بندی مطالب به نحوی است که این نزم افزار فاقد نظریات فوق باشد اما چنین نیست بلکه به عنوان زیر مجموعه مصوبات قوه قضاییه قرار گرفته است که برای دسترسی به آن باید در قسمت جستجو عبارت مثلاً “نظريه مشورتي” درج نمود!

– نرم افزار فاقد نظریات مشورتی کمیسیون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

دریافت آخرین نسخه نرم افزار

شما می توانید برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کل کشور با قابلیت بروزرسانی و جستجو در متن قوانین که در حال حاضر نسخه ۲.۰  بروزرسانی شده در ۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ منتشر شده است که از پیوند زیر قابل دریافت است:

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم

راهنمای نصب

نرم افزار به صورت Portable بوده و مبتنی بر مرورگر Mozilla Firefox است و لذا نیاز به نصب ندارد. برای استفاده از برنامه، تنها کافی است پس از دریافت فایل zip، آن را در محل مناسبی از حالت فشرده خارج کرده و از پوشه lawsystemdvd1.9-23feb2015-1000 فایل LawSystem.exe را اجرء نمایید.

پیشنهاد ما این است که برای سهولت در اجراء، فایل فوق را درک کرده و به منوی استارت ویندوز اضافه نمایید.  به مجرد این اقدام نام برنامه به Server2Go CD-ROM Webserver تغییر می یابید. با این عمل شما از هر بار مراجعه به پوشه فوق بی نیاز می شوید و برای اجرای برنامه کافی است تا روی آیکون فوق کلیک کرده تا برنامه مرورگر FireFox را فراخوانی کرده و نرم افزار در آن اجراء و آماده کار گردد. صفحه خانگی مرورگر پس از راه اندازی کامل مشابه شکل زیر می باشد.

صفحه خانگی نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کشور

همچنانکه ملاحظه می نمایید، کار با بخش های برنامه بسیار ساده است، با این وصف در صورت وجود مشکل در هر قسمت، در بخش دیدگاه همین پست اعلام تا راهنمایی لازم صورت گیرد.

راهنمای بروزرسانی دوره ای

پس از اجرای برنامه و باز شدن مرورگر firefox در صورتی که کنار برگه بروزرسانی در منتهی الیه سمت چپ در منوی بالایی برنامه، عددی با رنگ قرمز (تعداد مصوبات بروز رسانی) نوشته شده باشد، مانند شکل زیر که این عدد ۱۱۵ می باشد، بیانگر آن است که نرم افزار نیاز به بروزرسانی دارد. پس بر روی برگه بروزرسانی کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید.

نمایش تعداد آپدیت نرم افزار سامانه قوانین و مقررات کشور

 

در صفحه جدید بازشده مشابه شکل زیر، تعداد قوانین جهت دریافت و ثبت در سیستم شما نمایش داده می شود که باید برای انجام مرحله نهایی بروزرسانی بر روی دکه “انجام بروزرسانی” کلیک کنید. 

updating content of system-of-law

 حال منتظر بمانید تا پیغام افزودن قانون به بانک اطلاعاتی نرم افزار و موفقیت بروزرسانی مشابه شکل زیر برای شما نمایان شود.

Complete updating of system of law

با مشاهده پیغام مزبور، می توانید با کلیک بر روی برگه نخست یا سامانه فوانین در بالای برنامه، به بخش صفحه خانگی نرم افزار وارد شده و بشرحی که قبلاً بیان شد، از آن استفاده نمایید.

تذکر- اگر از نسخه ۱.۹ استفاده می کنید که به در بخش بروزرسانی تعداد دریافتی های جدید نمایش داده نمی شود یا به هنگام کلیک روی دکمه بروز رسانی با خطای «متاسفانه ارتباط با Server برقرار نشد» مواجهه می شوید، به این علت است که باید نسخه قبلی را از روی سیستم خود حذف و نسخه ۲.۰ را به جای آن نصب کنید.

منبع: قضاوت آنلاین

5/5 = (11 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=4661


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

وکیل دادگستری
قاضی اسبق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلا و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت