خاطره
خاطره

عدالت قضایی قاضی القضات سودان

عدالت قضایی رئیس قوه قضاییه کشور سودان در استانداری فارس و دانشکده حقوق شیراز

مترجم استانداری شیراز تعریف می کرد:

در زمان استانداری آقای علی دانش منفرد، قرار بود قاضی القضات کشور سودان به شیراز بیاید. من و استاندار به فرودگاه قسمت تشریفات رفتیم. وقتی که هواپیما به زمین نشست، پای پلکان رفتیم و قاضی القضات سودان را به قسمت تشریفات آوردیم.

اوایل شهریور ماه میوه های مختلف شیراز رسیده بود. سبدی از انواع میوه در قسمت تشریفات روی میز گذاشته بودند، هرچه تعارف به این مهمان کردیم، چیزی نخورد!

به استانداری آمدیم، باز انواع میوه ها و تنقلات و غیره آماده بود، استاندار خیلی اصرار کرد ولی باز رییس قوه قضاییه سودان میل نکردند!

بالاخره استاندار جلسه داشت، همراه رییس قوه قضاییه سودان برای سرکشی پر بازدید به دانشکده حقوق شیراز رفتیم. از او پرسیدم، چرا با این که زیاد به شما تعارف شد ولی چیزی نخوردید!؟ گفت:

من از کشور سودان آمده ام که مردم آن فقیر هستند و دسترسی به انواع میوه را ندارند، اگر من از این میوه ها بخورم، از عدالت ساقط می شوم و در برگشت و مراجعت به سودان، دیگر عادل برای قضاوت بین مردم آن سرزمین نیستم! بنابراین حق خوردن از این میوه ها را ندارم!

استاندار کلی هدیه به او داد که قبل از حرکت همه را نوشت که متعلق به دانشکده حقوق سودان است!

استاندار گفت که ما این هدیه ها را به خودتان داده ایم! وی پاسخ داد:

من الان خودم نیستم، من الان رییس قوه قضاییه سودان هستم، بنابراین هرچه شما به من به عنوان هدیه داده اید نمی توانم برای خودم قبول کنم!

منبع: رفاهی قضات

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (4 رأی, میانگین: 5,00 از5)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=48373


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1735 مطالب

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

یک دیدگاه

  1. Avatar

    این داستان عجیب اما واقعی است.
    بدون شک اگر همه مسئولین ما که خودشان برآمده از متن مردم هستند، اینگونه باشند، مملکت ما هم می تواند یک ملکت پیشرفته و دموکراتیک باشد.
    اما حیف و صد حیف که همه ما در به وجود آمدن این وضع مقصریم.

دیدگاهتان را بنویسید