خانه » کشکول » خاطرات قضایی » عدالت قضایی قاضی القضات سودان
خاطره
خاطره

عدالت قضایی قاضی القضات سودان

عدالت قضایی رئیس قوه قضاییه کشور سودان در استانداری فارس و دانشکده حقوق شیراز

مترجم استانداری شیراز تعریف می کرد:

در زمان استانداری آقای علی دانش منفرد، قرار بود قاضی القضات کشور سودان به شیراز بیاید. من و استاندار به فرودگاه قسمت تشریفات رفتیم. وقتی که هواپیما به زمین نشست، پای پلکان رفتیم و قاضی القضات سودان را به قسمت تشریفات آوردیم.

اوایل شهریور ماه میوه های مختلف شیراز رسیده بود. سبدی از انواع میوه در قسمت تشریفات روی میز گذاشته بودند، هرچه تعارف به این مهمان کردیم، چیزی نخورد!

به استانداری آمدیم، باز انواع میوه ها و تنقلات و غیره آماده بود، استاندار خیلی اصرار کرد ولی باز رییس قوه قضاییه سودان میل نکردند!

بالاخره استاندار جلسه داشت، همراه رییس قوه قضاییه سودان برای سرکشی پر بازدید به دانشکده حقوق شیراز رفتیم. از او پرسیدم، چرا با این که زیاد به شما تعارف شد ولی چیزی نخوردید!؟ گفت:

من از کشور سودان آمده ام که مردم آن فقیر هستند و دسترسی به انواع میوه را ندارند، اگر من از این میوه ها بخورم، از عدالت ساقط می شوم و در برگشت و مراجعت به سودان، دیگر عادل برای قضاوت بین مردم آن سرزمین نیستم! بنابراین حق خوردن از این میوه ها را ندارم!

استاندار کلی هدیه به او داد که قبل از حرکت همه را نوشت که متعلق به دانشکده حقوق سودان است!

استاندار گفت که ما این هدیه ها را به خودتان داده ایم! وی پاسخ داد:

من الان خودم نیستم، من الان رییس قوه قضاییه سودان هستم، بنابراین هرچه شما به من به عنوان هدیه داده اید نمی توانم برای خودم قبول کنم!

منبع: رفاهی قضات

1+
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (3 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی مدیر سایت

Avatar
علاقمند به حقوق، فناوري اطلاعات و ارتباطات که تلاش کرد وب سایتی برای آموزش حقوق و مطالب خواندگی دیگر راه‌اندازی نماید.

همچنین ببینید

شعبه دادگاه

فروش عین مرهونه مصداق کلاهبرداری بوده و رد مال در آن موضوعیت ندارد

نوع عنوان مجرمانه راهن که ملک در رهن بانک را به دیگری می فروشد چیست و آیا رد مال در آن موضوعیت دارد یا چون باعث خروج مال از مالکیت نمی شود، منتفی است؟

پاسخی بگذارید