دکتر سید فضل الله حسینی برمایی
دکتر سید فضل الله حسینی برمایی

دکتر سید فضل الله حسینی برمایی

بیوگرافی دکتر سید فضل الله حسینی برمایی استاد دانشگاه، وکیل پایه یک دادگستری و نماینده مجلس شورای اسلامی

دكتر سید فضل الله حسینی برمایی، در سال ۱۳۲۶ (ش.) در روستای برماء از توابع بهشهر به دنیا آمد.

تحصیلات مقدماتی را در حوزه علمیه قم، در زمان آیت الله العظمی بروجردی، آغاز كرد و پس از پایان دوره ابتدایی صرف و نحو و دروس سطح فقه و اصول، در سال ۱۳۴۲ (ش.) به مشهد مقدس سفر كرد و ضمن فراگیری دروس خارج نزد استادانی همانند آیت الله میلانی، به تدریس ادبیات عرب و فقه و اصول در این حوزه پرداخت.

برمایی در كنار تحصیل حوزه‌ای، دوره ابتدایی و متوسطه را با اخذ دیپلم ادبی در سال ۱۳۵۱ (ش.) به پایان رساند و در همین سال وارد دانشگاه فردوسی مشهد شد و دوره كارشناسی الهیات را با موفقیت گذراند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دوره فوق لیسانس مبانی حقوق اسلامی را در دانشكده الهیات به پایان رساند. آنگاه با ارائه پایان نامه بررسی تطبیقی احكام فقه شیعه و اهل سنت موفق به دریافت دكترای حقوق اسلامی شد.

در سال ۱۳۶۷ (ش.) به هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه شهید بهشتی پیوست و به تدریس دروس قواعد فقه، متون فقهی و دروس عمومی دانشگاهی در این مركز و همچنین دانشكده علوم قضایی وزارت دادگستری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران و مركز آموزش مدیریت دولتی مشغول شد.

ایشان مدتی مدیریت گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران را بر عهده داشتند و در مراكز دولتی به مشاور حقوقی پرداخته و چندی نیز سمتهای قضایی داشته‌اند.

آقای دکتر سید حعفر حسینی برمایی در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی نماینده حوزه انتخابیه درگز بود. وی از وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای مرکز نیز می باشد.

آثار و تألیفات

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر برمایی عبارتند از:

۱- واژنامه منطق

۲- فتح مكه

۳- تاریخ قرآن.

ب- مقالات

از جلمه مقاله تألیفی دکتر سید فضل الله حسینی برمایی به شرح زیر است که برای دانلود آن کافی است روی عنوان مقاله کلیک شود.

بررسی مقارنی ( تطبیقی ) احکام فقهی و اقسام آن

نقل از بانک اطلاعات حقوقی شخصی و کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

3.5/5 = (4 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=53820


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن