نشریه علمی آموزه های رویه قضایی
نشریه علمی آموزه های رویه قضایی

نشریه علمی آموزه های رویه قضایی

معرفی فصلنامه علمی آموزه های رویه قضایی همراه با دانلود جدیدترین مقالات منتشره

فصلنامه آموزه های رویه قضایی پژوهشگاه قوه قضاییه اولین دوره را از زمستان ۱۳۹۱ با عنوان فصلنامه رأی آغاز و منتشر شد و در هر دوره فعالیت خود به جز دوره اول، چهار شماره به انتشار رسانیده و میانگین تعداد مقالات هر شماره ۱۰ ـ ۱۲ بوده است. مقالات با فرمت‌های گوناگون در حوزه‌های موضوعی خصوصی، کیفری، عمومی و اداری، ثبت، خانواده، بورس، چک و … به چاپ رسیده است.

پیرو تشکیل جلسه هیأت نظارت بر مجلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با درخواست فصلنامه رأی پژوهشگاه قوه قضائیه مبنی بر تمدید مجوز این فصلنامه، موافقت به عمل آمد و از این زمان به بعد فصلنامه رأی با عنوان، فصلنامه آموزه های رویه قضایی با شماره مجوز ۸۶۵۴۷ منتشر می شود.

قلمرو موضوعی

آموزه های رویه قضایی در حوزه تخصصی نقد و بررسی آرای مراجع قضایی و شبه قضایی از جمله آریا دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور، محاکم عادی یا تجدیدنظر حقوقی و کیفری، کمیسیون های شهرداری، مراجع حل اختلاف کار و … است.

فرمت‌های مقالات با نام‌های نقد موضوع‌ محور، نقد رأی ‌محور، یادداشت رأی و ترجمه است که هر قالب دارای مقالات با توع موضوعی ذکرشده می‌باشد. فرمت‌های گفته شده در جهت سامان‌دهی و نظم مقالات تعیین گردیده که شامل رعایت مولفه‌های شکلی و محتوایی است تا مقاله را جهت مطالعه، از حدنصاب علمی مناسبی بهره‌مند نماید.

مدیران فصلنامه

مدیر مسئول: حسین اعظمی چهاربرج

سردبیر: سیامک ره‌پیک

مدیر نشریه: سینا رستمی

اعضای هیأت تحریریه

حسین اعظمی چهاربرج

نجادعلی الماسی

دکتر عبدالعلی توجهی

سیامک ره‌پیک

دکتر سیدحسین صفایی

توکل حبیب‌زاده

دکتر حسین مهرپور

در وب سایت فصلنامه سطح دسترسی آزاد مقالات منتشره از دوره اول سال ۱۳۹۱ از شماره ۱ زمستان ۱۳۹۱ با دانلود لینک مستقیم هر مقاله فراهم است.

جدیدترین مقالات آموزه های رویه قضایی

خطای RSS: WP HTTP Error: نشانی معتبر نیست.
3.8/5 = (5 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=58327


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن