دوفصلنمامه علمی پژوهشی دانش حقوق کیفری
دوفصلنمامه علمی پژوهشی دانش حقوق کیفری

دوفصلنامه دانش حقوق مدنی

معرفی دوفصلنامه علمی- پژوهشی دانش حقوق مدنی دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی به همراه دانلود جدیدترین مقالات منتشره

نشریه علمی و پژوهشی دانش حقوق مدنی از سال ۱۳۹۱ موفق به  اخذ مجوز انتشار به شماره ۲۷۱۱۰۲/۳ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید و فعالیت رسمی خود را در عرصه مطبوعات آغاز کرد.

این نشریه از اولین شماره با رتبه علمی و پژوهشی منتشر می شود و با دریافت مقالات مرتبط در زمینه تخصصی حقوق مدنی و داوری آنها در سطح علمی- پژوهشی تلاش می نماید.

دبیرخانه این فصلنامه در حال حاضر در دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی قرار دارد و کلیه فرایند های دریافت تا چاپ مقالات در این دانشگاه انجام می شود.

نشریه علمی پژوهشی دانش حقوق مدنی دو بار در سال منتشر خواهد شد.

قلمرو موضوعی مجله:

در این نشریه موضوعات مربوط به قلمرو حقوق مدنی مورد بررسی و پژوهش صاحبنظران حقوقی اعم از اساتید  و دانشجویان محترم حقوق، قضات محترم دادگستری، وکلا و مشاوران حقوقی قرار خواهد گرفت.

محورهای پذیرش مقاله:

حقوق مدنی

حقوق تجارت

حقوق تجارت بین الملل

آیین دادرسی مدنی حقوق ثبت

ادله اثبات دعوی

اهداف و چشم انداز

مجله حقوق مدنی با انتشار جدیدترین نظریات علمی در قلمرو رشته حقوق زمینه ای برای بالا بردن سطح علمی کشور است و نقش آشنایی جامعه علمی با مقاله های روز آمد و نقد شده توسط گروه داوران در مجله حقوق را ایفا می نماید.

همچنین ایجاد بستری مناسب در راستای ارتقاء علمی محققان و ارائه راه کارهای عملی در قانون نگاری کشور رسالت اصلی این مجله محسوب می گردد.

مجله حقوق مدنی تلاش می نماید دستاوردهای نظام های مختلف حقوقی و نظام حقوقی ایران و ارائه نظریات فقهای معتبر را به جامعه علمی کشور معرفی و راهنمایی را برای قانونگذاران، سیاستگزاران محترم، دادرسان ، وکلای ارجمند و دانش آموختگان این رشته فراهم نماید.

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز: دانشگاه پیام نور

مدیر مسئول و سردبیر: دکتر ابراهیم تقی زاده- استاد دانشگاه پیام نور سازمان مرکزی تهران

اعضای هیأت تحریریه:

دکتر عبدالله شمس

دکتر سید مرتضی قاسم زاده

دکتر سید محمد تقی علوی

دکتر سید ابوالقاسیم نقیبی

دکتر علی اصغر حاتمی

دکتر حمد رضا پاسبان

دکتر حمید بهرامی

دکتر ابوالقاسم اثنی عشری

دکتر محسن اسماعیلی

دکتر محمد حسن صادقی مقدم

در وب سایت مجله سطح دسترسی آزاد به مقالات منتشره از شماره ۱. دوره ۱. سال ۱۳۹۱ با دانلود لینک مستقیم هر مقاله با فرمت فایلی PDF فراهم است.

جدیدترین مقالات نشریه

  • در دنیای مدرن امروزی، حمل و نقل جاده ای، جزئی از بسیاری از عملیات های حمل و نقل ترکیبی را تشکیل می دهد و کمتر حمل و نقل ترکیبی دیده می شود که دارای مرحله حمل و نقل جاده ای نباشد. کنوانسیونCMR ، از طریق دو ماده، با حمل و نقل ترکیبی در ارتباط است. […]
  • باتوجه به سکوت قانون مدنی دررابطه با زمان آغاز تاثیر عقود معلق وبعبارت دیگرناقلیت یا کاشفیت شرط تعلیقی ،نمی توان حکم مساله را از موارد مشابهی چون تاثیر اجازه و رد درمعاملات فضولی که قانونگذار ایرانی در ماده ۲۵۸ق.م قائل به نوعی از کاشفیت در آن شده ،پیداکرد چراکه چنین استنباطی مبتنی بر نوع از […]
  • حریم اطلاعات خصوصی به عنوان یکی از اقسام مهم حریم خصوصی مورد توجه نظام های حقوقی بوده. امروزه این مسئله به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون از فضای مجازی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. حمایت مدنی از حریم اطلاعات خصوصی افراد از ضروریات حقوق مدرن است، زیرا هم موجب جبران عادلانه تر خسارتهای زیان […]
  • حق حبس به معنی حقّ خودداری یک طرف عقد معاوضی، از اجرای تعهّد خود، تا اقدام طرف دیگر به اجرای تعهّدش می باشد. قریب به اتفاق فقها موافق اجرای حق حبس در عقود معاوضی هستند، ولی در رابطه با جریان حق حبس در نکاح بدین معنی که زوجه حق داشته باشد تا زمانی که مهر […]
  • مبنای مسئولیت مدنی یکی از مباحث مهم نظری این شاخه از حقوق است که پاسخ به چرایی قاعده‌ی حقوقی لزوم جبران خسارت زیان‌دیده است. جهت شناسایی مبنای مسئولیت نیابتی، حقوق‌دانان معیارهای متفاوتی را ذکر کرده‌اند که هیچ‌یک از آن‌ها خالی از عیب نبوده است. در همه نظریات مطرح شده نیز، استثنایی بودن مسئولیت نیابتی به […]
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=60224


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1777 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code