دوفصلنمامه علمی پژوهشی دانش حقوق کیفری
دوفصلنمامه علمی پژوهشی دانش حقوق کیفری

دوفصلنامه دانش حقوق مدنی

معرفی دوفصلنامه علمی- پژوهشی دانش حقوق مدنی دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی به همراه دانلود جدیدترین مقالات منتشره

نشریه علمی و پژوهشی دانش حقوق مدنی از سال ۱۳۹۱ موفق به  اخذ مجوز انتشار به شماره ۲۷۱۱۰۲/۳ مورخ ۲۴/۱۲/۱۳۹۰ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گردید و فعالیت رسمی خود را در عرصه مطبوعات آغاز کرد.

این نشریه از اولین شماره با رتبه علمی و پژوهشی منتشر می شود و با دریافت مقالات مرتبط در زمینه تخصصی حقوق مدنی و داوری آنها در سطح علمی- پژوهشی تلاش می نماید.

دبیرخانه این فصلنامه در حال حاضر در دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی قرار دارد و کلیه فرایند های دریافت تا چاپ مقالات در این دانشگاه انجام می شود.

نشریه علمی پژوهشی دانش حقوق مدنی دو بار در سال منتشر خواهد شد.

قلمرو موضوعی مجله:

در این نشریه موضوعات مربوط به قلمرو حقوق مدنی مورد بررسی و پژوهش صاحبنظران حقوقی اعم از اساتید  و دانشجویان محترم حقوق، قضات محترم دادگستری، وکلا و مشاوران حقوقی قرار خواهد گرفت.

محورهای پذیرش مقاله:

حقوق مدنی

حقوق تجارت

حقوق تجارت بین الملل

آیین دادرسی مدنی حقوق ثبت

ادله اثبات دعوی

اهداف و چشم انداز

مجله حقوق مدنی با انتشار جدیدترین نظریات علمی در قلمرو رشته حقوق زمینه ای برای بالا بردن سطح علمی کشور است و نقش آشنایی جامعه علمی با مقاله های روز آمد و نقد شده توسط گروه داوران در مجله حقوق را ایفا می نماید.

همچنین ایجاد بستری مناسب در راستای ارتقاء علمی محققان و ارائه راه کارهای عملی در قانون نگاری کشور رسالت اصلی این مجله محسوب می گردد.

مجله حقوق مدنی تلاش می نماید دستاوردهای نظام های مختلف حقوقی و نظام حقوقی ایران و ارائه نظریات فقهای معتبر را به جامعه علمی کشور معرفی و راهنمایی را برای قانونگذاران، سیاستگزاران محترم، دادرسان ، وکلای ارجمند و دانش آموختگان این رشته فراهم نماید.

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز: دانشگاه پیام نور

مدیر مسئول و سردبیر: دکتر ابراهیم تقی زاده- استاد دانشگاه پیام نور سازمان مرکزی تهران

اعضای هیأت تحریریه:

دکتر عبدالله شمس

دکتر سید مرتضی قاسم زاده

دکتر سید محمد تقی علوی

دکتر سید ابوالقاسیم نقیبی

دکتر علی اصغر حاتمی

دکتر حمد رضا پاسبان

دکتر حمید بهرامی

دکتر ابوالقاسم اثنی عشری

دکتر محسن اسماعیلی

دکتر محمد حسن صادقی مقدم

در وب سایت مجله سطح دسترسی آزاد به مقالات منتشره از شماره ۱. دوره ۱. سال ۱۳۹۱ با دانلود لینک مستقیم هر مقاله با فرمت فایلی PDF فراهم است.

جدیدترین مقالات نشریه

  • تهیه مسکن و سرپنا همیشه یکی از دغدغه های جامع بشری بوده است. نیازمندان به مسکن معمولا بدنبال کسانی بوده اند تا این نیاز را به نحوی از آنان مرتفع سازند که این هدف به صورت خرید مسکن بوده یا به شکل خرید شرایطی آن بوده است. در خرید شرایطی مسکن بعضا طرفین به تعهدات […]
  • استفاده از قراردادهای سوآپ به عنوان یکی از روشهای نوین تجارت در قلمرو بین المللی رواج گسترده یافته است و پیامدهای مهمی از جمله کاهش هزینه حمل و نقل  و تقلیل زمان انتقال کالای موضوع قرارداد و رفع مخاطرات ناشی از صادرات  و واردات کالاهای مشابه را در پی دارد. اهمیت و رواج روزافزون چنین […]
  • مشروعیت شهادت بر شهادت، امری قطعی در ‏آموزه های فقهی است؛ لکن پذیرش چنین شهادتی مطابق نظر مشهور فقیهان امامی، مشروط به احراز ‏شرایطی شده است؛ از جمله اینکه حضور شاهد اصل در دادگاه متعذر یا متعسر باشد. در مقابل برخی از فقها ‏دیدگاه مشهور را برنتابیده و معتقدند مستفاد از ادله باب، حجیت و […]
  • در دنیای مدرن امروزی، حمل و نقل جاده ای، جزئی از بسیاری از عملیات های حمل و نقل ترکیبی را تشکیل می دهد و کمتر حمل و نقل ترکیبی دیده می شود که دارای مرحله حمل و نقل جاده ای نباشد. کنوانسیونCMR ، از طریق دو ماده، با حمل و نقل ترکیبی در ارتباط است. […]

منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و ارائه خدمات مشاوره آنلاین و وکالت

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید