دکتر عبدالله شمس
دکتر عبدالله شمس

پرسش و پاسخ پیرامون اعاده عملیات اجرایی به حال سابق، دکتر عبدالله شمس

مشخصات فایل صوتی:
نام: پرسش و پاسخ پیرامون اعاده عملیات اجرایی به حال سابق در اجرای احکام مدنی
سخنران: دکتر عبدالله شمس
مکان: مشهد مقدس
زمان: ۱۳۹۲
ناشر اولیه: رسانه دادپرو
فرمت: MP3
حجم:  ۲۴:۱۵ مگابایت
مدت:  ۰۱:۰۰:۱۰ دقیقه

بیوگرافی دکتر عبدالله شمس استاد آیین دادرسی مدنی

شرح:

در هفته گذشته فایل سخنرانی استاد دکتر عبدالله شمس با عنوان «اعاده وضع به حال سابق در احکام حقوقی» که در جمع حقوقدانان مشهد ایراد گردیده بود، در سایت قرار گرفت که اگر تاکنون موفق به شنیدن آن نشدید توصیه می‌شود حتماً آن را دانلود نموده و بدقت گوش کنید که سرشار از نکات حقوقی پیرامون موضوع فوق است به نحوی که غالب ابهامات شما در این خصوص را مرتفع می نماید.

در ادامه جلسه فوق، پرسش های بسیار کاربردیی و مفیدی از سوی حضار مطرح شد که استاد گرامی به تمامی آنها و حتی مواردی که خارج از موضوع بحث بود را نیز پاسخ دادند.

از جمله این که: حكم به فروش مال مشاع صادر شد، مزايده انجام شد و فروخته شد و ملك چند دست گشت، حال احدي از شركاء مشاعي معترض است آيا دادگاه مي تواند بدون دادخواست ابطال اسناد، دستور فروش داده و وضع به حالت قبل از اجراء صادر نماید؟ دعوي الزام به تنطيم سند رسمي در كجا بايد اقامه شود؟

دانلود فایل صوتی اعاده عملیات اجرایی به وضع سابق

بند ۱ ماده ۳۵ قانون آيين دادرسي دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی در مورد وكالت راجع به اعتراض به رأي اعتراض است، اولاً  آیا اعتراض به رأی صرفاً ‌واخواهي است؟ و ثانیاً چنانچه در وكالتنامه وکیل بند فوق ذکر نشده باشد آیا وکیل می تواند دادخواست اعتراض ثالث که در واقع اعتراض به رأی می باشد را تقدیم نماید و ثالثاً در دعوي اعتراض ثالث، دعوي جلب ثالث از طرف معترض ثالث پذيرفته مي شود؟ تعارض ماده ۷۵ قانون اجراي احكام مدني با ماده ۱۹ قانون كارشناسان رسمی چگونه قابل رفع است؟ و …

همچنین استاد در پاسخ به پرسش های مطروحه به ذکر دو نوع رویه قضایی غالب در محاکم دادگستری در خصوص نحوه اعمال ماده ۴۳ قانون اجرای احکام مدنی می پردازند که به ویژه برای وکلای دادگستری قابل توجه خواهد بود. در نهایت این که ایشان در لابدلای موارد فوق به نقل خاطراتی می پردازند که شنیدنی و قابل تأمل است.

قضاوت آنلاین دو فایل صوتی کاربردی فوق را به تمام علاقمندان به مسائل حقوقي و اجراي احكام مدنی، به ویژه قضات محاكم حقوقي و وكلاي دادگستري پیشنهاد می کند.

2.8/5 = (6 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=6314


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

  1. Avatar photo
    میلاد ترابی‌کیا

    سلام فایل قابل دانلود نیست لطفا بررسی بفرمایید