تیم پناهجویان المپیک ریو

تیم پناهجویان المپیک ریو ۲۰۱۶

هر روز در حال نزدیک تر شدن به زمان برگزاری بازی های المپیک ریو هستیم. ورزشکارانی که حضور آنان برای شرکت در این بازی ها قطعی شد، در حال آماده کردن خود می باشند. برخی از تیم ها و کشورها که تکلیف آنها تاکنون مشخص نگردید نیز، درگیر برگزاری مسابقات انتخابی هستند. در این بین، ورزشکارنی هستند که با وصف توانایی های حرفه ای بالا، قادر به شرکت در بازی های المپیک نیستند، زیرا شرط اولیه شرکت هر بازیکن در این بازی ها، داشتن کشور است که آنان ندارند.

آندسته از ورزشکاران حرفه ای که کشور آنان در سال های اخیر درگیر جنگ و کشتار است، ناگزیر کشورشان را ترک کردند و به این دلیل قادر به شرکت در بازی های المپیک نیستند و بی خانمان شدند. پیشتر هم در رابطه با پیامد جنگ در کشور، مطلبی با عنوان کودک بی سر زمین در سایت منتشر کردیم که بی ارتباط با پست حاضر نیست و شما می توانید آن را از اینجا مطاله نمایید. برخی از این افرادی که جلای وطن کردند؛ ورزشکاران حرفه ای محسوب می شوند که سال ها تلاش کردند تا در المپیک حضور داشته باشند اما حال که وقت شرکت است، فاقد کشوری هستند که زیر پرچم آن در مسابقات شرکت کنند.

کمیته ملی المپیک دست به ابتکار جالبی زد و تصمیم گرفت تیمی به نام Refugees team یا تیم پناهجویان را به مسابقات بفرستد. این تیم را ۱۰ ورزشکار شامل ۶ مرد و ۴ زن از کشورهای سوریه، سودان جنوبی، اتیوپی، جمهوری کنگو تشکیل می دهد و زیر پرچم المپیک وارد بازی های آن خواهند شد.

تیم پناهجویان قرار است در دهکده الپیمک ساکن شوند و در مراسم افتتاحیه هم به عنوان یک یتم مانده به آخر، یعنی قبل از تیم میزبان وارد استادیوم شوند. پیش بینی می شود که ورود آنان با استقبال گرم تماشاگران مواجهه شود.

کمیته ملی المپیک با این ابتکار و حرکت تاریخی خواست ماهیت اصلی در المپیک؛ یعنی حضور همه مردم دنیا، بدون در گرفتن رنگ و پوست و نژاد و رقابتشان در صلح و آرامش را، به تمام جهانیان نشان دهد. این امر مایه دلگرمی سایر پناهجویان و تقویت امید به زندگی در وجود آنان است که شدیداً به آن نیازمند.

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید