دکتر عباس شیخ الاسلامی
دکتر عباس شیخ الاسلامی

نقد و بررسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری

فایل صوتی تحلیل حقوقی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و آثار آن در پرونده های جاری وکلای دادگستری، دکتر عباس شیخ الاسلامی

توضیح: قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی سرمنشاء تغییرات مهم و اساسی در مقررات آیین دادرسی کیفری، حقوق جزای عمومی و اختصاصی به ویژه جرایم موضوع قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اسلامی تعزیرات گردید.

آشنایی به دقایق این قانون، نقد و تحلیل مواد آن، انطباق قانون اخیر با دو قانون ذکرشده و تعیین مصادیق مواد منسوخ ضمنی نیاز به فراگیری آموزش از اساتید حقوق جزا و جرم شناسی دارد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون کانون وکلای دادگستری استان خراسان که از میان دیگر کانون ها پیشگام آموزش حقوق به جامع حقوقدانان محسوب می شود، به طور مرتب، نشست های آموزشی حقوق را برای کارآموزان وکلای این مرکز برگزار و نتیجه را برای استفاده عموم در دسترس همگان قرار می دهد.

از سری آموزش های فوق، تاکنون چندین فایل صوتی در موضوعات مختلف حقوقی از اساتید با تجربه این کانون در قضاوت آنلاین منتشر شد که برای دانلود آن‌ها می توانید به بخش فاایل های صوتی مراجعه نمایید.

کمیسیون فوق علیرغم شرایط سخت ناشی از بیماری کرونا، برای آشنایی کارآموزان با جزئیات قانون کاهش مجازات حبس تعزیری اقدام به برگزاری نشست «تحليل حقوقی و جرم شناسی قانون كاهش مجازات حبس تعزيزی و آثار آن در پرونده های جاری وكلا» با حضور دو استاد برتر حقوق جزای و جرم‌شناسی نمود که از اساتید سخنران و تمامی عوامل برگزاری این نشست قدردانی به عمل می آید

فایل اول نشست حاوی سخنرانی دکتر عباس شیخ الاسلامی-استاد دانشگاه، وکیل دادگستری و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلای دادگستری با تحلیل حقوقی مواد قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و تأثیر آن در پرونده های حقوقی وکلای دادگستری و نحوه استفاده آنان از این قانون در جهت کمک به موکلین است.

بیش از این فایل های آموزشی دیگری از این استاد فرهیخته در قضاوت آنلاین منتشر شد که برای دسترسی به آن می توانید روی عنوان «فایل های صوتی دکتر عباس شیخ الاسلامی» کلیک کنید.

فایل دوم سخنرانی دکتر محمد فرجی‌ها، قاضی سابق دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری با عنوان «تحلیل جرم‌شناسی و کیفرشناسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» است که در پست بعدی منتشر خواهدشد

محتوای فایل

دکتر عباس شیخ الاسلامی در فایل حاضر، با بیان مقدمه ای در شکل گری طرح کاهش مجازات حبس، به تشریح فرایند تصویب قانون کاهش مجازات حبس تعزیری، شرح و تحلیل ماده به ماده آن همراه با نقد و بررسی این مواد و مقایسه موردی با حقوق انگلیس و فرانسه و تأثیر هر مورد در پرونده های حقوقی وکلای دادگستری و نحوه استفاده آنان از این قانون جهت کمک به موکلین پرداخته و در خلال مباحث نکات کاربردی مهم و کلیدی در تخفیف و تبدیل مجازات را مطرح می نمایند و در نهایت ضمن احصاء نقص مقنن، پیشنهادات اصلاحی برای رفع آن را ارائه می نمایند.

مشخصات فایل

موضوع: تحلیل حقوقی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و آثار آن در پرونده های جاری وکلای دادگستری

سخنران: دکتر عباس شیخ الاسلامی، استاد دانشگاه، وکیل پایه یک دادگستری و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلای دادگستری خراسان

زمان: پنج شنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۹

مکان: آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان خراسان

فرمت: MP3

حجم فایل: ۱۰.۱۶ مگابایت

مدت زمان: ۱.۳۲.۳۷

رمز فایل: www.ghazavatonline.com

راهنما: دانلود انواع فایل ها

منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و ارائه خدمات مشاوره آنلاین و وکالت

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code