کریستینا استرادا و شیخ ولید جفالی

گران ترین طلاق لندن و پیامد آن

کریستینا استرادا در ۸ جولای برابر با ۱۸ تیرماه جاری با دریافت ۹۷ میلیون دلار در لندن از همسر میلیونر صعودی خود جدا شد. دلیل طلاقِ او پس از ۱۲ سال زندگی مشترک، این بود که همسرش او را ترک کرد و با دختر جوانی ازدواج کرد. قاضی دادگاه گفت با توجه به شرایط زندگی تجملاتی که این زوج داشتند، چین رأی صادر کرد.

شرح ماجرا

کریستینا استرادا مدل ۵۴ ساله معروف بین المللی که زمانی روی جلد مجله ها بود، امروز به دلیل دیگری در صدر خبرهای قرار گرفت. دادگاهی رأی داد که همسر سابق او، شیخ ولید جفالی میلیونر صعودی، باید ۷۵ میلیون پوند به او بپردازد. این طلاق زمانی صورت می گرفت که حاصل زندگی مشترک ۱۲ ساله آنان یک دختر است. ۴ سال پیش شیخ ولید ، بدون این که به او اطلاع بدهد،با زن دیگری ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۲ استرادا را طلاق داد و گفته بود که نیازی هم نبود که براساس شریعت به او  اطلاع دهد! خانم استرداد مبلغ اولیه ۳۵ میلیون پوند را برای طلاق نپذیرفته و گفته بود که برای زندگیش به پول بیشتری نیاز دارد. وی درخواست ۲۰۰ میلیون پوند کرد که شامل سالیانه ۱ میلیون پوند برای لباس، ۲۱۰۰۰ پوند برای کفش و ۴۰۰۰۰ پوند برای پالتو پوست!

فرانسس هوگس، وکیل وی گفت: “قاضی پذیرفت که کریستیتا استرادا و ولید جفالی یک زندگی بیش از حد تجملی داشته اند” حال قاضی پرونده براساس زندگی این خانم استرادا پذیرفته که مبالغی را برای حل و فصل طلاق اضافه کند. مبلغ ۵۳ میلیون پوند پول نقد و به لحاظ زندگی مرفه و دارایی که داشتند سر جمع ۷۵ میلیون پوند.

خان استرادا در مقابل این پرسش خبرنگاران که آیا فکر می کنید که به آنچه که می خواستید رسیدید؟ گفت بلکه فکر می کنم رسیدم. شرایط پیچیده و بسیار سختی است وقتی یک زن احساس کند که دستش به جایی نمی رسد، چاره ای ندارد جز مراجعه به دادگاه لندن، اینجا کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند.

پیامد آن

 جواد واردس وکیل خانوانده در لندن در این خصوص می گفتد: “این رأی می تواند پیامدهایی در آینده برای زوج ها مخصوصاً برای کسانی که ثروتمند هستند، داشته باشد. لندن همیشه پایتخت طلاق در جهان بوده است. برای همین چون قضات دستشان برای قضاوت باز است و با این عددهای نجومی زیاد برخورد داشتند، لندن  این جایگاه خود را در آینده حفظ خواهد کرد”

مبلغ ۹۷ میلیون دلار، بزرگترین رقم برای حل و فصل طلاق در تاریخ حقوقی انگلستان است. این رأی دادگاه سبب می شود تا کسان دیگری که ثروت زیادی دارند برای طلاق به دادگاه لندن رجوع کنند. این حکم که براساس نیازهای خانم استرادا برای گذراندن زندگی او صادر شد می توان مبنای حکم های آینده هم باشد.

امتیاز شما به مطلب

آخرین بروزرسانی: شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۴ ب.ظ

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=7264


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

وکیل دادگستری
قاضی اسبق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلا و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید