خانه » مقاله ها » مقالات حقوق خانواده » گران ترین طلاق لندن و پیامد آن
کریستینا استرادا و شیخ ولید جفالی

گران ترین طلاق لندن و پیامد آن

کریستینا استرادا در ۸ جولای برابر با ۱۸ تیرماه جاری با دریافت ۹۷ میلیون دلار در لندن از همسر میلیونر صعودی خود جدا شد. دلیل طلاقِ او پس از ۱۲ سال زندگی مشترک، این بود که همسرش او را ترک کرد و با دختر جوانی ازدواج کرد. قاضی دادگاه گفت با توجه به شرایط زندگی تجملاتی که این زوج داشتند، چین رأی صادر کرد.

شرح ماجرا

کریستینا استرادا مدل ۵۴ ساله معروف بین المللی که زمانی روی جلد مجله ها بود، امروز به دلیل دیگری در صدر خبرهای قرار گرفت. دادگاهی رأی داد که همسر سابق او، شیخ ولید جفالی میلیونر صعودی، باید ۷۵ میلیون پوند به او بپردازد. این طلاق زمانی صورت می گرفت که حاصل زندگی مشترک ۱۲ ساله آنان یک دختر است. ۴ سال پیش شیخ ولید ، بدون این که به او اطلاع بدهد،با زن دیگری ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۲ استرادا را طلاق داد و گفته بود که نیازی هم نبود که براساس شریعت به او  اطلاع دهد! خانم استرداد مبلغ اولیه ۳۵ میلیون پوند را برای طلاق نپذیرفته و گفته بود که برای زندگیش به پول بیشتری نیاز دارد. وی درخواست ۲۰۰ میلیون پوند کرد که شامل سالیانه ۱ میلیون پوند برای لباس، ۲۱۰۰۰ پوند برای کفش و ۴۰۰۰۰ پوند برای پالتو پوست!

فرانسس هوگس، وکیل وی گفت: “قاضی پذیرفت که کریستیتا استرادا و ولید جفالی یک زندگی بیش از حد تجملی داشته اند” حال قاضی پرونده براساس زندگی این خانم استرادا پذیرفته که مبالغی را برای حل و فصل طلاق اضافه کند. مبلغ ۵۳ میلیون پوند پول نقد و به لحاظ زندگی مرفه و دارایی که داشتند سر جمع ۷۵ میلیون پوند.

خان استرادا در مقابل این پرسش خبرنگاران که آیا فکر می کنید که به آنچه که می خواستید رسیدید؟ گفت بلکه فکر می کنم رسیدم. شرایط پیچیده و بسیار سختی است وقتی یک زن احساس کند که دستش به جایی نمی رسد، چاره ای ندارد جز مراجعه به دادگاه لندن، اینجا کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند.

پیامد آن

 جواد واردس وکیل خانوانده در لندن در این خصوص می گفتد: “این رأی می تواند پیامدهایی در آینده برای زوج ها مخصوصاً برای کسانی که ثروتمند هستند، داشته باشد. لندن همیشه پایتخت طلاق در جهان بوده است. برای همین چون قضات دستشان برای قضاوت باز است و با این عددهای نجومی زیاد برخورد داشتند، لندن  این جایگاه خود را در آینده حفظ خواهد کرد”

مبلغ ۹۷ میلیون دلار، بزرگترین رقم برای حل و فصل طلاق در تاریخ حقوقی انگلستان است. این رأی دادگاه سبب می شود تا کسان دیگری که ثروت زیادی دارند برای طلاق به دادگاه لندن رجوع کنند. این حکم که براساس نیازهای خانم استرادا برای گذراندن زندگی او صادر شد می توان مبنای حکم های آینده هم باشد.

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (1 رأی, میانگین: 5٫00 از5)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

یک نظر

 1. Senior Member of Judicial General of Attorney-Full:.Prof.Dr,Mohammad Shakibi Nejad

  باسمه تعالی
  بسیار جالب بود اما نکته حائز اهمیت دست بازبودن قضات در انگلستان و آمریکاست.
  در همین زمینه تنها کشور غیر مسلمان انگلستان در ازای کارمزد، طلاق اسلامی ارائه داده که شامل شورای شریعت اسلامی (ISC) و دیوانعالی(MAT) می‌شوند. برای زنان مسلمان، اهمیت طلاق مذهبی به میزان طلاق مدنی است. برای برخی این مساله‌ای ایمانی بوده در حالی که ممکن است سایر زن‌ها از روی دلایلی کاربردی مانند ازدواج مجدد یا بازگشت به وطن خود به دنبال طلاق مذهبی باشند؛ اما برای این کار، بعضی‌ افراد مورد تبعیض قرار گرفته و آنهایی که دچار خشونت خانگی یا ازدواج اجباری شده اند در معرض سوءاستفاده‌ی بیشتر قرار می‌گیرند.
  IKWRO شواهدی دال بر تبعیض مستقیم و غیر مستقیم نسبت به زنان علیه نهادهایی که طلاق اسلامی صادر می‌کنند، دارد. این تبعیض‌ها در نقض قانون برابری سال ۲۰۱۰ است و IKWRO همچنین نقض‌هایی با قانون تبعیض جنسی سال ۱۹۷۵، قانون کودکان سال ۱۹۸۹ و قانون حقوق بشر سال ۱۹۹۸ شناسایی کرده است.
  نقض تعهدهای انگلستان در بند ۱۶ کنوانسیون سازمان ملل متحد مبنی بر از بین بردن هر گونه تبعیض علیه زنان (CEDAW) مشهود است. مولف: دکتر شکیبی نژاد
  و کنفرنسی بین الملل که دبیر دوم و جزء هیت ژوری آن بودم مقالات بسیار جالبی ارسال و داوری شد که نشان دهنده سطح آگاهی و تسلط خوب دوستان حقوق دان بزبان لاتین خصوصا انگلیسی در کنارعربی بوده است.

  0

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)