فایل صوتی حقوق
فایل صوتی

کیفر شناسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری

فایل صوتی نقد و بررسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری از دیدگاه کیفر شناسی، دکتر محمد فرجی ها

توضیح: قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی سرمنشاء تغییرات مهم و اساسی در مقررات آیین دادرسی کیفری، حقوق جزای عمومی و اختصاصی به ویژه جرایم موضوع قانون مجازات اسلامی و قانون مجازات اسلامی تعزیرات گردید.

آشنایی به دقایق این قانون، نقد و تحلیل مواد آن، انطباق قانون اخیر با دو قانون ذکرشده و تعیین مصادیق مواد منسوخ ضمنی نیاز به فراگیری آموزش از اساتید حقوق جزا و جرم شناسی دارد.

کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون کانون وکلای دادگستری استان خراسان که از میان دیگر کانون ها پیشگام آموزش حقوق به جامع حقوقدانان محسوب می شود، به طور مرتب، نشست های آموزشی حقوق را برای کارآموزان وکلای این مرکز برگزار و نتیجه را برای استفاده عموم در دسترس همگان قرار می دهد.

از سری آموزش های فوق، تاکنون چندین فایل صوتی در موضوعات مختلف حقوقی از اساتید با تجربه این کانون در قضاوت آنلاین منتشر شد که برای دانلود آن‌ها می توانید به بخش فاایل های صوتی مراجعه نمایید.

کمیسیون فوق علیرغم شرایط سخت ناشی از بیماری کرونا، برای آشنایی کارآموزان با جزئیات قانون کاهش مجازات حبس تعزیری اقدام به برگزاری نشست «تحليل حقوقی و جرم شناسی قانون كاهش مجازات حبس تعزيزی و آثار آن در پرونده های جاری وكلا» با حضور دو استاد برتر حقوق جزای و جرم‌شناسی نمود که از اساتید سخنران و تمامی عوامل برگزاری این نشست قدردانی به عمل می آید

فایل اول نشست حاوی سخنرانی دکتر عباس شیخ الاسلامی-استاد دانشگاه، وکیل دادگستری و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات کانون وکلای دادگستری با تحلیل حقوقی مواد قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و تأثیر آن در پرونده های حقوقی وکلای دادگستری و نحوه استفاده آنان از این قانون در جهت کمک به موکلین است که در هفته گذشته منتشر شد.

بیش از این فایل های آموزشی دیگری از این استاد فرهیخته در قضاوت آنلاین منتشر شد که برای دسترسی به آن می توانید روی عنوان «فایل های صوتی دکتر عباس شیخ الاسلامی» کلیک کنید.

فایل دوم سخنرانی دکتر محمد فرجی‌ها، قاضی سابق دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری با عنوان «تحلیل کیفرشناسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» است که امروز منتشر می شود

محتوای فایل

در فایل حاضر دکتر محمد فرجی ها از دیدگاه کیفرشناسی به نقد و بررسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری می پردازند. ابتداء به تعریف کیفرشناسی پردازند، به کارکردهای مجازات حبس و مفهوم اصلاح و درمان، نحوه شکل گیری جمعیت کیفری و این که آیا متأثر از تحولات قانونگذاری است یا سیاست های قضایی، وضعیت جمعیت کیفری زندان در زمان روسای قوای قبل و حال، پیش بینی رویکرد احتمالی قضات نسبت به آن به ویژه اگر اعتقادی به کاهش مجازات حبس نداشته باشند و …. می پردازند.

مشخصات فایل

موضوع: کیفرشناسی قانون کاهش مجازات حبس تعزیری

سخنران: دکتر محمد فرجی‌ها- استاد دانشگاه، قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک دادگستری

زمان: پنج شنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۹

مکان: آمفی تئاتر کانون وکلای دادگستری استان خراسان

فرمت: MP3

حجم فایل: ۳.۷۴ مگابایت

مدت زمان: ۳۳.۴۷

رمز فایل: www.ghazavatonline.com

راهنما: دانلود انواع فایل ها

4.3/5 = (15 امتیاز)

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=72828


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

  1. آواتار حقوقی قضاوت آنلاین

    با سلام
    از استاد محترم جناب آقای مرادی که در جهت افزایش دانش و آگاهی جویندگان علوم حقوقی این سایت را مدیریت می نمایند صمیمانه سپاسگزارم.
    امیدوارم در ادامه این خدمات ارزنده سلامت و مستدام باشید.
    دست حق یاورتان