دادستانی کل کشور
دادستانی کل کشور

مرور زمان پرداخت عوارض تغییر کاربری غیر مجاز

توضیح: با وصف استعلام صورت گرفته نسبت به مرجع وصول عوارض، مع‌الوصف کارگروه اثباتاً یا نفیاً نسبت به آن اعلام نظری ننمود!

محکومیت به پرداخت عوارض جرم تغییر کاربری غیر مجاز به علت فقدان وصف مجازات یا اقدامات تأمینی و تربیتی، مشمول مرور زمان نمی شود

سئوال:

با توجه به این که در مواردی که جرم تغییر کاربری غیر مجاز پس از مدت زمان قانون مجازات آن و قلع و قمع بنا مشمول مرور زمان می گردد، چنانچه که در مواردی محکوم علیه علاوه بر جزای نقدی به پرداخت عوارض نیز محکوم گردد، آیا محکومیت عوارض نیز به مانند قلع و قمع بنا در مرحله اجرای احکام مشمول مرور زمان می گردد یا خیر؟

نظریه مشورتی: مرجع صالح تغییر کاربری اراضی مسکونی به زراعی و بالعکس واقع در محدوده قانونی شهرها (۲۸۶۶)

چنانچه پاسخ منفی باشد، آیا اجرای احکام باید رأساً نسبت به اخذ عوارض اقدام نماید یا این که سازمان مربوطه از طرق قانونی دیگر باید اقدام نمایند؟

نظریه مشورتی سال ۱۳۹۶ کارگروه علمی دادستانی کل کشور

با عنایت به این که تنها مجازات های تعزیری و اقدامات تأمینی به موجب مواد ۱۰۵ الی ۱۰۹ قانون مجازات اسلامی و تحت شرایط مشخصی مشمول مرور زمان می شوند، لذت چنانچه حکم محکومیت مشتمل بر قلع و قمع بنا و پرداخت عوارض باشد، به لحاظ فقدان وصف مجازات یا اقدامات تأمینی و تربیتی، مشمول مرور زمان نمی  شوند.

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=73397


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1753 مطالب

در باره مدیر

مدیر
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code