بخشنامه های اجرایی
بخشنامه های اجرایی

رسیدگی به جرم رانندگی بدون پروانه در صلاحیت دادسرای عمومی است

قضاوت آنلاین: پیشتر “دستورالعمل شرح وظایف و حل اختلاف پرونده‌ها در نواحی دادسرایی تهران” از سوی دادستان تهران صادر و ابلاغ شد که برای مشاهده آن می توانید به اینجا مراجعه کنید. ماده ۲۴ آن ناظر به صلاحیت دادسرای راهور می باشد که با وصف آن، در رسیدگی به جرم رانندگی بدون گواهی نامه، رویه واحدی در نواحی فوق وجود نداشته که این امر سبب صدور بخشنامه اخیر شد.

تاریخ: ۴۳۵۶/۲۰۰                                                                                                                                         شماره: ۱۳۹۵/۴/۱۵

سرپرستان محترم نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران

سلام علیکم

با توجه به قانون بودجه سال ۱۳۹۵ و جدول تعیین تعرفه های بودجه ای و افزایش جزای نقدی بزه رانندگی بدون پروانه، مقتضی است در خصوص پرونده های موضوع بزه مذکور به شرح زیر عمل شود:

۱- کلیه پرونده های رانندگی بدون پروانه، به استثنای مواردی که جرم مذکور توأم با جرایم دیگری بوده که در حوزه وظایف دادسرای راهور می باشد، در نواحی دادسرای محل وقوع جرم رسیدگی شود.

بخشنامه مرتبط: رسیدگی به جرم رانندگی بدون گواهی نامه در دادسرای عمومی

۲-در مواردی که در پرونده اتهامی، جرایم دیگری وجود دارد که مربوط به وظایف داسرای راهور است، به کلیه اتهامات در داسرای راهور رسیدگی می شود.

۳- با توجه میزان مجازات تعیین شده برای جرم مذکور و نظر به این که در اغلب این پرونده ها متهم در معیت ضابطان به دادسرا هدایت شده و فاقد شاکی خصوصی بوده و به جرم ارتکابی اقرار دارد، مقتضی است از صدور قرار تأمین منجر به بازداشت خودداری شده و پرونده با رعایت ماده ۸۶ قانون آیین دادرسی کیفری با کیفرخواست شفاهی به دادگاه ارسال شود.

جعفری
داستان عمومی و انقلاب تهران

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (بدون امتیاز)
Loading...

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=7366


سئوالات مشاوره حقوقی را در «انجمن» مطرح نمایید.


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجوگر سایت از میان 1777 مطالب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره علیرضا مرادی

علیرضا مرادی
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز و عضو تحریریه قضاوت‌آنلاین
بنا دارم به مصداق جمله معروف «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است» تجربیات حقوقی و قضایی حاصل از 28 سال سابقه قضاوت، وکالت و مشاوره حقوقی در «موضوعات و دعاوی مدنی، تجاری، خانوادگی، حِسبی، ثبتی، ملکی، کارگری و کارفرمایی، صنفی، تعزیرات حکومتی و جزایی» را با بازدیدکنندگان به اشتراک گذارم.
دیگر نوشته‌های من | وب سایت شخصی
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن
مشاوره حقوقی در وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code