خانه » مقررات » بخشنامه‌های کیفری » مرجع رسیدگی به جرم رانندگی بدون پروانه (بخشنامه دادستان عمومی و انقلاب تهران)
دکتر عباس جعفری دولت آبادی

مرجع رسیدگی به جرم رانندگی بدون پروانه (بخشنامه دادستان عمومی و انقلاب تهران)

قضاوت آنلاین: پیشتر “دستورالعمل شرح وظایف و حل اختلاف پرونده‌ها در نواحی دادسرایی تهران” از سوی دادستان تهران صادر و ابلاغ شد که برای مشاهده آن می توانید به اینجا مراجعه کنید. ماده ۲۴ آن ناظر به صلاحیت دادسرای راهور می باشد که با وصف آن، در رسیدگی به جرم رانندگی بدون گواهی نامه، رویه واحدی در نواحی فوق وجود نداشته که این امر سبب صدور بخشنامه اخیر شد.

تاریخ: ۴۳۵۶/۲۰۰                                                                                                                                                                                             شماره: ۱۳۹۵/۴/۱۵

سرپرستان محترم نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران

سلام علیکم؛

با توجه به قانون بودجه سال ۱۳۹۵ و جدول تعیین تعرفه های بودجه ای و افزایش جزای نقدی بزه رانندگی بدون پروانه، مقتضی است در خصوص پرونده های موضوع بزه مذکور به شرح زیر عمل شود:

۱- کلیه پرونده های رانندگی بدون پروانه، به استثنای مواردی که جرم مذکور توأم با جرایم دیگری بوده که در حوزه وظایف دادسرای راهور می باشد، در نواحی دادسرای محل وقوع جرم رسیدگی شود.

۲-در مواردی که در پرونده اتهامی، جرایم دیگری وجود دارد که مربوط به وظایف داسرای راهور است، به کلیه اتهامات در داسرای راهور رسیدگی می شود.

۳- با توجه میزان مجازات تعیین شده برای جرم مذکور و نظر به این که در اغلب این پرونده ها متهم در معیت ضابطان به داسرا هدایت شده و فاقد شاکی خصوصی بوده و به جرم ارتکابی اقرار دارد، مقتضی است از صدور قرار تأمین منجر به بازداشت خودداری شده و پرونده با رعایت ماده ۸۶ قانون آیین دادرسی کیفری با کیفرخواست شفاهی به دادگاه ارسال شود.

جعفری
داستان عمومی و انقلاب تهران

منبع: قضاوت آنلاین

0
امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

راهنمای تبلیغات در قضاوت آنلاین

درباره‌ی علیرضا مرادی

Avatar
قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای مرکز، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.» شماره همراه 6004 - 675 - 0939 برای مشاوره حقوقی در سایت و تلگرام و قبول وکالت پرونده‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

پاسخگویی به اعتبار سنج انسان از ربات (الزامی)