ابر کامپيوتر
ابر کامپیوتر

ابر کامپیوتر جهان

در سال های اخیر کشور چنین توانست جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها را به بازار جهان ارائه کند. این کشور جدیدترین، برزگترین، پیشرفته ترین و قوی ترین ابر رایانه یا همان سوپر کامپیوتر جهان را ساخت و رو دست مدل های قبلی زد.

این ابر رایانه جدید چین در مرکز سوپر کامپیوتنیگ ملی چین، در شهر وُشی نگهداری می شود، این ابر کامپیوتر قادر است تا 93000 تریلیون محاسبه را در 1 ثانیه انجام دهد. سرعت کار آن 2 برابر و کارایی آن 3 برابر ابر رایانه قبلی است که آن را  هم چین ساخته بود.

با ساخت این سوپر کامپیوتر، چین برای اولین بار از آمریکا پیشی گرفت و در جدیدترین لیست 500 تا قوی ترین کامپیوتر های برتر دنیا قرار گرفت. در این لیست تعداد 167 دستگاه ساخت چینی قرار دارد در حالی که آمریکا با ساخت 165 سوپر کامپیوتر مقام دوم را دارا است.

جالب است بدانید که تا 10 سال پیش چین تنها 28 دستگاه در این لیست داشت و هیچ یک از این تعداد هم جزء 30 ابر رایانه اول نبود ولی در حال حاضر دو ابر رایانه برتر دنیا متعلق به چین است.

ممکن است سئوال کنید که این ابر رایانه ها چه کاربردی دارد؟

بله از ابر رایانه در پیش بینی هوا، آنالیز داده ها با حجم بالا و … استفاده می شود.

منبع: قضاوت آنلاین

آخرین بروزرسانی: ژوئن 18th, 2018 ساعت: 03:25 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=7638


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


جستجو در سایت با موتور جستجوی گوگل
تبلیغ متنی: https://www.tehran-atorney.com/
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

دیدگاهتان را بنویسید