تولد مبارک
تولد مبارک

آغاز دومین سال فعالیت

در ساعت ۱۱ روز پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ با ارسال اولين پست با نام سرآغاز فعالیت وب سایت قضاوت آنلاین سایت قضاوت آنلاین به اصلاح بچه هاي استارت آپی، لانچ شد و بدين سان فعاليت آن رسماً آغاز گرديد.

گرچه فکر تأسيس قضاوت آنلاين به عنوان يک ايده با مشاهده سايت هاي حقوقي و معايب آنها وجود داشت و در نظر بود تا وب سايت حقوقي آموزشي با امکان دانلود انواع فايل هاي صوتي، ويديويي، کتب الکترونيکي، مقالات، جزوات، و … که فاقد آن ايرادات باشد تأسيس گردد اما آنچه سبب شد تا راه اندازي آن با سرعت بيشتري صورت بگيرد، اجرايي شدن قانون آيين دادرسي کيفري بود. اصلاحات جديد آن هنوز در اينترنت منتشر نشده بود، مطالب آموزشي متعدد از اين قانون يادداشت برداري شد و نياز به انتشار آن بود ولي محل مناسبي براي آن نبود، از طرفي همزمان شد با درخواست چند تن از همکارن قضايي در ايجاد محلي براي انتشار مقالات آنان که تماماً از عوامل سرعت بخشيدن به راه اندازي سايت محسوب مي شود.

در ابتدای راه اندازی سایت، مشکلات عدیده ای با میزبانی وب داشتیم به نحوی که در صدد انتقال آن بودیم که خوشبخنانه با مساعدت مدیر سرورها مرتفع شد اما نتیجه قهری آن این شد که وقت زیادی از ما صرف مشکلات و رفع آن شود و در نتیجه نتوانستیم به فراخور زمان مطالب بیشتر در سایت منتشر کنیم.

در آغاز فعاليت تأکيد بيشتر ما بر انتشار فايل هاي صوتي و ويديويي بود تا مطالب متني که خوشبختانه در اين خصوص توانستيم فايل هاي متعدد را که جنبه کاربردي داشت و با توجه به تغييرات قوانين، استفاده از آن ها مي توانست مفيد باشد را منتشر کنيم که با استقبال خوب شما کاربران همراه بود. فايل هاي سخنراني اساتيد دعوت شده در نشست هاي آموزشي قضايي قضات از جمله بخش هايي است که با استقبال زياد کاربران مواجهه شد.

گرچه مطالب متني بازنشری در سايت قضاوت آنلاین جاي اندکي دارد و صرفاً اختصاص به مطالبي دارد که ضمن برخورداري از ارزش حقوقي بالا، جبنه کاربردي داشته و انتشار مجدد آن بتواند منجر به جذب مخاطبان جديد شود اما با اين وجود، هيچگاه اين مطالب را بدون ذکر منبع آن به نحوي که لينک مستقيم صفحه مطلب را در خود داشته باشد، منتشر نکرديم، امري که متأسفانه غالب وب مستران از آن اباء دارند ولي از نظر ما اين امر از حقوق معنوي صاحب مطلب مي باشد.

در سال دوم چه خواهيم کرد

با توجه به اين که بانک بزرگي از فايل هاي صوتي، ويديويي، مقالات، کتب و نشريات ارزشمند حقوقي را در اختيار داريم، در سال دوم تلاش خواهيم کرد که تا با توجه به تغييرات قوانين، اقدام به انتشار آنها نماييم.

 با توجه به درخواست برخی از کاربران، برای تسهیل در دانلود انواع فایل های منتشره در سایت، لینک کمکی و غیر مستقیم نیز در کنار لینک مستقیم دانلود اضافه خواهد. نسبت به فایل هایی که قبلاً منتشر کردیم، به مرور زمان نسبت به اضافه کردن لینک کمکی اقدام خواهد شد.

در نظر است که همکاران سايت را نه تنها در بخش حقوقي بلکه در بخش عمومي نيز بيشتر نماییم. با چند تن از آنان مذاکره داشتیم که اميدواريم از تجربيات آنان در سايت برخوردار شويم. مشکل دعوت به همکاري در این است که برخي از افراد با وصف برخورداري از تجربيات عملي مفيد، به جهت مشغله کار و زندگي کمتر فرصت آن را دارند که بنويسند و برخي هم علاقه چنداني به نويسندگي ندارند. در هر حال شرط اوليه قدم نهادن در اين وادي، علاقه مندي به نويسندگي و اعتقاد به اين ايده که ذکات علم نشر آن است.

در اين سال شما شاهد انتشار مطالب آموزشي اختصاصي نويسندگان وب سايت قضاوت آنلاين از جمله مقالات حقوقي آنان، شرح برخي از مواد مهم و بحث برانگيز قوانين، تصميمات قضايي آنان در پرونده ها خواهيد بود.

دسترسی به بخش کامل مطالب بازنشری برای تمامی بازدکنندگان سایت اعم از اعضاء و مهمان، بدون هیچ محدودیتی فراهم خواهد بود اما مشاهده قسمت کامل مطالب اختصاصی قضاوت آنلاین منوط به عضویت رایگان در سایت خواهد. بنابراین اگر تاکنون عضو سایت نشدید، از طریق ثبت نام اقدام نمایید تا همواره به عنوان عضو وارد سایت شوید. پیشنهاد می شود که برای اطلاع از جدیدترین مطالب سایت از یکی امکانات فراهم شده در قضاوت آنلاین استفاده‌نمایید.

نظرات شما کاربران عزيز مي تواند در مديريت سايت راهنماي ما باشد. مشتاقانه خواستار پيشنهادات و انتقادات شما براي پيشرفت هرچه بيشتر قضاوت آنلاين و ارائه خدمات بهتر و شايسته هستيم که می توانید از طریق تماس با مدیر اقدام نمایید.

امتیاز شما به مطلب

لینک کوتاه مطلب: https://www.ghazavatonline.com/?p=7738


منبع: قضاوت آنلاین؛ پایگاه آموزش حقوق در قالب متن، صوت ، ویدیو، نرم افزار و خدمات مشاوره و وکالت


آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

در باره مدیر

لوگوی قضاوت آنلاین
تلاش اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین بر آن است تا وب سایتی برای آموزش حقوق کاربردی، پاسخگویی به پرسش‌های حقوقی در «انجمن‌های مشاوره حقوقی» و مطالب خواندنی دیگر فراهم‌ گردد.
مطالب بیشتر از من | وب سایت
مشاوره حقوقی رایگان در انجمن

۲ دیدگاهها

  1. Avatar photo

    با سلام و احترام خدمت شما مدیر محترم و پرتلاش قضاوت آنلاین
    تشکر از بابت نشر مطالب بسیار کاربردی و کم یاب حقوقی
    و در پایان تبریک مناسبت تولد یکسالگی سایت
    موفق و پیروز باشید