تازه های سایت
خانه » بیوگرافی » اساتید حقوق » زندگی نامه دکتر سید ولی الله خان نصر کاشانی
دکتر ولی الله خان نصر کاشانی
دکتر ولی الله خان نصر کاشانی

زندگی نامه دکتر سید ولی الله خان نصر کاشانی

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲ و ۰۹ دقیقه ق.ظ

دكتر سيد ولي الله خان نصر، فرزند سيد احمد نصرالاطباء كاشانی بود. او در رجب سال ۱۲۹۳ (هـ . ق.) برابر با ۱۲۵۵ (ش) در كاشان به دنيا آمد. براي تكميل تحصيلات در دوازده سالگي به تهران آمد و تحصيلات خود را در مدرسه دارالفنون به پايان رسانيد و سرانجام دكتراي طب را به دست آورد.

پس از تشكيل مدرسه عالي علوم سياسي در فاصله سالهاي ۳۰-۱۳۲۷ (هـ . ق.) رياست اين مدرسه را بر عهده داشت. پس از گشايش دانشگاه تهران، به معاونت دانشگاه منصوب شد. او ۵۲ سال از عمر خود را صرف خدمات علمي و فرهنگي در مدرسه عالي علوم سياسي، دانشكده حقوق و دانشكده معقول و منقول كرد. در كنار تدريس، رياست دانشكده پزشكي دانشگاه تهران را بر عهده داشت و تا آخر عمر در اين سمت باقي ماند.

دكتر سيد ولي الله خان نصر در ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۲۴ (ش.) در سن ۷۰ سالگي بر اثر برخورد با يك دوچرخه سوار در پياده‌رو. ، دار فاني را وداع گفت. پيكرش در امامزاده عبدالله (س.) شهر ري تهران به خاك سپرده شده است.

منبع: مبارکيان، عباس، چهره ها در تاريخچه نظام آموزش عالي حقوق و عدليه نوين، چاپ اول، انتشارات پيدايش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (شما از 1 تا 5 چه امتیازی به مطلب می‌دهید؟)
Loading...

درباره‌ی مدیر سایت

فوق لیسانس حقوق خصوصی و علاقمند به فناوري اطلاعات و ارتباطات. از زمان آشنایی با فضای مجازی، مشاهده سایت های حقوقی و معایب آنها؛ تصمیم داشتم تا وب سایت حقوقی آموزشی با قابلیت دانلود رایگان انواع فایل های صوتی، ویدیویی،کتب الکترونیکی و ... راه‌اندازی نمایم که به لطلف خدا در سال 1394 میسر شد. بخش های مختلف سایت به مرور تکمیل خواهد شد به نحوی که مطالب آن حوزه های مختلف حقوقی را در برداشته و بتواند نیازهای متنوع کاربران را پوشش دهد.«تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *