آزاد نشدن متهم به جعل و کلاهبرداری علیرغم قرار قبولی وثیقه

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #43029
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینMaham
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2019/07/17

    با سلام و ادب

    سوالم اینه که برادرم به اتهام جعل و کلاهبرداری به مدت هشت ماهه بازداشته که با وجود قرار وثیقه که هفتصد تومانه بوده، قرارشم قاضی قبول کرده و آزادیشم زده، ولی بنا به دلیل بیم فرار آزادیشو نمیفرسته که آزاد بشه و قرار بازداشت بدون اینکه اتهام دیگری اضافه شده باشه، براش صادر کرده و میگه یا باید مریضی داشته باشه و تایید بشه، آزادش می کنم وگرنه نمی تونم مسئولم!

    میشه راهنمایی کنین که چکار باید کرد،از طرفی هم خیلیا سنگ اندازی میکنن تو پرونده اش، چون ذینفع هستن، اگر برادرم تو بازداشت باشه.

    لطفاً جوابمو صریح، بدین ممنونتونم.

    امتیاز شما به مطلب

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #43036
    ترازوی عدالتکیانوش جاودانی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2019/07/17

     با سلام

     در سئوال مشخص نیست که قاضی پرونده شما، قاضی دادسرای عمومی اعم از دادیار یا بازپرس می باشد یا قاضی دادگاه کیفری یا بخش، مع الوصف هرگاه مقام قضایی، وثیقه معرفی شده را پذیرفته و در صورت ضرورت دستور کارشناسی برای تقویم آن به نرخ روز را صادر و متعاقب تأمین میزان قرار وثیقه، دستور توثیق آن را به اداره ثبت اسناد و املاک صادر نموده، مکلف است نسبت به صدور قرار قبولی وثیقه و آزادی فوری متهم اقدام نماید والا مرتکب تخلف انتظامی و حتی با جمع شرایطی جرم بازدشت غیرقانونی متهم شده است. بنابراین، اعتذار بیماری و بیم فرار و مسائلی از این دست بی اساس است.

     پیشنهاد می شود طی شرحی مراتب را حسب مورد به دادستان دادسرای عمومی یا رئیس حوزه قضایی محل گزارش نمایید تا دستور قانونی لازم را خطاب به قاضی صادر نماید.

     امتیاز شما به مطلب

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.