آیا از قاضی بازنشسته می توان شکایت کرد؟

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #40366
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینMohammad Mehdi Hossein Beigi
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2019/05/16

    با سلام
    بنده سال ۸۹ یه منزلی رو به شخصی فروخته به قیمت ۹۰ تومان که ۷۵ تومان آن رو گرفته و قرار شد ما بقیه رو تو محضر به اینجانب در قبال تنظیم سند بدهند و در صورت حاضر نشدن مبلغ روزانه ۲۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت شود به هر طرف که حاضر نشود.

    ولی در تاریخ مذکور خریدار در دفتر خانه حاضر نشده، حتی خریدار ۴ روز قبل از تاریخ محضر از اینجانب شکایت می کند جهت تحویل خانه و گرفتن خسارت تادیه که بعد محکوم شدن خریدار در سه رای و شکایت اینجانب از خریدار جهت مابقی ثمن معامله و خسارت تادیه و خسارت عدم حضور طبق قولنامه، دادگاه بدوی رای به نفع ما داده ولی در دادگاه تجدید نظر قاضی به مدت ۲ سال نگه داشتن پرونده و عقب انداختن رسیدگی آن، به تعداد ۴۳ بار که توی ۱۰ بار ۵ بار تعیین جلسه و ۵ بار احضار شهود و بی حقی حسن نیت ما ثابت می شود و مابقی آن ۶ ماه ۶ ماه وقت دیگر تعیین نموده و در آخر با اعلام نمودن شبه ربا در خسارت احتمالی بدون ذکر پرداخت ما بقیه ثمن معامله صدور به رای علیه اینجانب نسبت به تحویل خانه می کند، بدون اعلام پرداخت مابقی ثمن معامله و خسارت تادیه که اینجانب در دادخواست خود آورده بودم توجه ای نماید. لازم به ذکر است هک قاضی مذکور بعد رای ۶ ماه بعد بازنشست گردید.

    آیا می شود از قاضی که بازنشسته شده شکایت نمود.

    امتیاز شما به مطلب

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #40367
    وکیل دادگستریعلیرضا مرادی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2019/05/16

     با درود

     ضمن ابراز تأسف از کیفیت رسیدگی پرونده شما

     متأسفانه به موجب بند 3 ماده 25 قانون نظارت بر رفتار قضات امکان رسیدگی به شکایت انتظامی از قاضی متخلف بازنشسته، بازخرید و مستعفی وجود ندارد. در صورت چنین شکایتی، دادسرای انتظامی قضات اقدام به صدور قرار موقوفی تعقیب خواهد نمود.

     مع الوصف، در صورتی که اعمال ذکرشده در سئوال بطور عمدی در جهت حمایت از طرف دعوای شما صورت گرفته و دلایل اثباتی این موارد نیز وجود داشته باشد، می توانید اقدام به طرح شکایت کیفری علیه قاضی مربوطه نمایید.

     برای اطلاعات بیش‌تر پاسخ مشروح بنده به پرسش آقای عبداللهی در ساعت 12.20 مورخ 1397/8/15 با عنوان «مسئولیت های قاضی» را حتما مطالعه نمایید.

     امتیاز شما به مطلب

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.