تشخیص تاریخ تنظیم صلح نامه عادی

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #53593
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینsaheb1368
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2018/07/01

    در عقد صلح منزلی، مصالح بصورت شفاهی ملکش را در عوض نگهداری و مخارج زندگی به برادرش که متصالح عقد فعلی است، انتقال می هد، یعنی ایجاب و قبول واقع می گردد.

    سپس برای مکتوب نمودن توافق، صلح نامه ای تایپ می شود و قسمت های مربوطه خالی می ماند تا در زمان امضاء با خودکار نوشته شود.

    عقد صلح با حضور شاهدین در صبح مورخ 7 اردیبهشت منعقد می گردد و بعداز آن به دلیل بیماری مصالح، دچار کاهش سطح هوشیاری می گردد و تاریخ توسط تحریرکننده بعد از حدودا 4 یا 6 روز تکمیل می گردد یعنی همان تاریخ امضا و تحریر متن که 7 اردیبهشت می باشد را درج می کند.

    مصالح پس از هوشیاری و ترخیص از بیمارستان، دوباره در حضور شاهدین انتقال ملک به برادرش را تایید می کند.

    1-آیا عمل تحریر کننده جعل محسوب می گردد؟

    2-آیا می توان به طور دقیق زمان تنظیم نوشته‌ها که با یک خودکار و جوهر با فاصله زمانی کمتر از یک هفته می باشد را، مشخص نمود؟

    3-تقدم و تاخر در این موارد قابل تشخیص است؟

    تاکید می گردد فاصله زمانی نوشته متن با تاریخ کمتر از یک هفته می باشد، با یک خودکار بدون تغییر در متن و توافقات.

    3.5/5 = (6 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #53604
    وکیل دادگستریعلیرضا مرادی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2018/07/01

     با درود

     پاسخ سئوالات شما به ترتیب به شرح زیر می باشد:

     [member]

     اول- با توجه به ماده 523 قانون مجازات اسلامی تعزیرات، عمل جعل باید بر خلاف حقيقت به قصد تقلب و اضرار به غير باشد، در حالی که عمل شخص تحریر کننده، درج تاریخ واقعی تنظیم صلح نامه بوده که ذکر حقیقت است و به این جهت عمل جرم محسوب نمی گردد.

     دوم و سوم- در کارشناسی اصالت خط، به جهت محدودیت هایی که در کشور ما وجود دارد، تنها می توان تفاوت قلم نگارش و نیز تقدم و تأخیر زمانی دو نوشته را نسبت به یکدیگر تعیین کرد ولی امکان تعیین تاریخ تحریر همین دو نوشته حتی اگر با دو خودکار متفاوت در فاصله زمانی یک دقیقه بعد هم که باشد، امکان پذیر نیست.

     پیشنهاد می شود جهت مزید اطلاع در خصوص محدودیت های کارشناسی جعل در ایران و مقایسه آن با خارج از کشور، فایل صوتی جایگاه دروغ در جرم جعل، دکتر عباس شیخ الاسلامی دانلود و گوش کنید.

     [/member]

     3.5/5 = (6 امتیاز)

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.