درخواست آزادی وثیقه به علت بازداشت متهم

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #74405
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینSsalimi2019
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2020/09/12

    سلام

    برای یکنفر وثیقه گذاشتیم.

    الان متهم بخاطر اتهام دیگر بازداشت شده.

    آیا می توانیم درخواست ازادی وثیقه کنیم.

    چون رفتیم پیش قاضی درخواست آزادی وثیقه کردیم، قبول نکرد و گفت باید متهم حضوراً بیاد، در حالی که متهم بخاطر اتهام دیگر بازداشته.

    امتیاز شما به مطلب

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #74406
    وکیل دادگستریعلیرضا مرادی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2020/09/12

     با درود

     با توجه به نص صریح تبصره ماده 228 قانون آیین دادرسی کیفری، مقام قضایی مکلف به قبول درخواست شما است و باید بعد از آن طی شرحی از مرجع بازداشت متهم اعم از زندان یا بازداشتگاه نیروی انتظامی، متهم را احضار نماید و متعاقب آن وثیقه شما را به لحاظ درخواست تان و حضور متهم فک و دستور آزادی آن را به اداره ثبت اسناد و املاک محل صادر کرده، مراتب را حضوراً به متهم ابلاغ نماید تا در صورت معرفی وثیقه جدید و صدور قرار قبولی آن آزاد و الا بازداشت شود.

     ضمناً با توجه به این که، متهم به دستور مقام قضایی بازداشت می باشد و امکان حاضر کردن آن توسط شما ممکن نیست و به این جهت حکم تبصره فوق وضع شد.

     بنابراین استدلال مقام قضایی در این که آزادی وثیقه منوط به حضور متهم توسط شما است، تخلف انتظامی از تبصره مزبور محسوب و قابل شکایت در دادسرای انتظامی قضات است.

     پیشنهاد می شود طی شرحی خطاب به مقام قضایی شعبه، با استناد به ماده تبصره ماده فوق و ذکر علت و مشخصات محل بازداشت متهم، درخواست احضار نامبرده و فک وثیقه را نمایید که ایشان مکلف است روی درخواست شما اثباتاً یا نفیاً دستور دهد.

     در صورت امتناع مقام قضایی از قبول درخواست شما، با ضمینه کردن تصویر این درخواست، شرحی خطاب به دادستان دادسرای عمومی محل، تقاضای بررسی موضوع و حل مشکل را نمایید.

     امتیاز شما به مطلب

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.