شیوه های راهزنی در جاده های بین شهری

 • این موضوع 0 پاسخ، 1 کاربر را دارد و آخرین بار در ۰۶:۲۲در۱۳۹۸/۰۷/۱۹ بدست Avatar photomohammad به‌روزرسانی شده است.
نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #49164
   Avatar photomohammad
    تاریخ عضویت: 1970/01/01

    جدیدترین شیوه های راهزنی در جاده های بین شهری کشور

    راهزنی از مسافران بین شهری پدیده ای نیست که مربوط به گذشته های دور باشد. این مساله همچنان در جامعه ما نمود دارد.

    روش اول- چندی قبل که به قصد تفریح به منطقه آبعلی نزدیک تهران رفته بودم با مساله جالبی روبرو شدم. حدود 40 کیلومتری تهران در وسط جاده، جوان قوی هیکلی که گویا حالت طبیعی نداشت به من که سوار اتومبیل بودم اشاره می کرد که بایستم.

    ناخودآگاه به سمتش رفتم ولی قصد توقف نداشتم.  با سرعت 60 کیلومتر از کنارش گذشتم و وی در حالی که به من ناسزا می گفت ضربه ای با پای خود به در اتومبیل من زد.

    من به این مساله توجه نکردم تا چند کیلومتر بعد که قصد کردم ببینیم خسارت وارده چقدر است. در حالت ایستادن که بودم احساس کردم یک پراید نیز قصد دارد که با من متوقف شود، لذا من شک کردم و توقف کامل نکردم. پراید در کنار من قرار گرفت و تشویقم کرد که به بررسی خسارت بپردازم. به داخل پراید که نگاه کردم 4 تا جوان را مشاهده کردم. شک کردم که نکند این افراد از دوستان شخص لگد پران بوده اند. پس توقف نکرده و با سرعت تمام به سمت تهران آمدم و قضیه را با یک مرسدس بنز 110 نیز مطرح کردم و مکان حادثه را به آنها خبر دادم.

    پس از اتمام قضیه و مشورت با دوستانم درباره حادثه مذکور متوجه شدم که این روش در واقع یک شیوه راهزنی جدید در جاده های بین شهری می باشد. 

    روش دوم- با موتور به ماشین در حال حرکت شما نزدیک می شوند و نفری که ترک موتور نشسته با لگد ضربه ای به آینه یغل خودروی شما وارد می کند به صورتی که آینه بشکند و با سرعت از شما دور می شوند کمی جلوتر می ایستند تا شما تحریک شوید که بایستید و علت این کار را جویا شوید.

    این همان اشتباهی است که آنها انتظار دارند شما انجام دهید. در آن صورت است که با یک قمه بزرگ شما را تهدید کرده و ماشین و هرچه همراه دارید را به سرقت می برند.

    از همه کسانی که این پیام را می خوانند توصیه می کنم که در موارد مشابه مانند بنده عمل کرده و خسارت مالی را به خسارت جانی و مالی ترجیح دهند.

    4/5 = (2 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
  نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.