قانون قیصر

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #70574
   لوگوی قضاوت آنلاینمدیر
   • مدیرکل انجمن
    تاریخ عضویت: 2015/09/03

    قانون قیصر:

    نام قانون قیصر از نام یک عکاس سوری اقتباس شده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۵ هزار تصویر از ۱۱ هزار زندانی که زیر شکنجه رژیم سوریه کشته شده‌اند را افشا کرد.

    صحت این اسناد و مدارک که در آن زمان افکار عمومی جهانی را به‌شدت متاثر کرد نیز، توسط شعبه تحقیقات پلیس «اف‌بی‌آی (FBI)» تایید و سپس به مجلس نمایندگان امریکا ارایه شد.

    طرح قانون قیصر در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۶ توسط مجلس نمایندگان امریکا به تصویب رسید و «دونالد ترامپ» رییس‌ جمهوری این کشور آن را در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۹ تایید کرد.

    متن این قانون بر مواخذه تمام حامیان مالی رژیم سوریه تاکید و رییس‌جمهور ایالات متحده را موظف به اعمال تحریم بر کشورهای حامی این رژیم می‌کند.

    تمام حامیان نظامی، مالی و فنی رژیم سوریه، از قبیل شرکت‌ها، اشخاص و کشورها، از جمله ایران و روسیه شامل این قانون می‌شوند.

    به موجب این قانون، اقدامات تمام طرف‌هایی که کمک‌های ویژه برای بازسازی سوریه ارایه می‌کنند، بررسی خواهد شد.

    این قانون هم‌چنین راه‌کار و چگونگی اعمال تحریم قطعی بر بانک مرکزی سوریه را بررسی می‌کند و به تهیه لایحه‌ای برای تحریم احتمالی رهبران و مقام‌های رژیم سوریه، از جمله رییس آن، بشار اسد به دلیل نقص حقوق بشر خواهد پرداخت.

    قانون قیصر مانع تامین مالی خشونت علیه ملت سوریه خواهد شد. هم‌چنین بر رژیم سوریه فشار وارد خواهد کرد تا گام‌های قطعی برای حل سیاسی بحران سوریه که ضامن حقوق مردم این کشور باشد را بردارد./ایران وایر

    5/5 = (1 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
  نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.