مطالبه بخشی از شهریه مدرسه به علت کورنا ویروس

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #66561
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینcraft123
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2018/08/20

    با سلام و احترام

    با توجه به این که بخشی از شهریه پرداختی به مدرسه بابت ناهار و سرویس دانش آموز می باشد، آیا در شرایط فعلی که به علت وجود ویروس کورنا مدرسه قادر به ارائه هیچکدام از این خدمات نمی باشد، امکان دریافت بخشی از شهریه وجود دارد؟

    ممنون

    امتیاز شما به مطلب

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #66692
    وکیل دادگستریعلیرضا مرادی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2018/08/20

     با درود

     اعلام نظر دقیق نیازمند ملاحظه قرارداد تنظیمی و شروط آن است.

     در برخی قراردادها، شرط عدم اجرای تعهدات و پرداخت خسارت در مواقع بروز بیماری های اپیدمی و حتی پاندمی (دنیاگیری) پیش بینی شده است.

     در فرمت قراردادی یکی از کارگردانان فرانسه با بازکنان فیلم سینمایی در حال تهیه در کوهای آلپ که به جهت اعلام دولت این کشور، ادامه کار فیلمبرداری تعطیل شد، پرداخت حقوق به بازیکنان در زمان پاندمی پیش بینی شده بود.

     وجود بیماری مشابه کرونا ویروس اعم از این که سطح اپیدمی و یا پاندمی رسیده باشد، فی نفسه خللی به اعتبار قرارداد وارد نمی سازد. مضافا این که، عدم فعالیت مدرسه نه به اراده مدیر مدرسه بلکه ناشی از اعلان دولت است که خارج از مدیر می باشد که با رفع مانع، امکان ادامه فعالیت مدرسه وجود خواهد داشت.

     بنابراین، تنها در صورتی می توان نسبت به مطالبه وجوه شهریه موضوع سئوال اقدام نمود که شرطی در این خصوص در قرارداد پیش بینی شده باشد و یا طرفین به نحوی تراضی نموده باشند.

     امتیاز شما به مطلب

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.