مفقود کردن پرونده توسط افسر نیروی انتظامی با اعمال نفوذ

نمایش 1 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #93978
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینoio
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2022/04/11

    سلام

    در ساختمانی که زندگی می کنم واحد همجوارم یک افسر نیروی انتظامی ساکن می باشد که با من خصومت دارد و از طریق یکی از مستاجرین که بیوه هستن و رابطه نزدیکی با هم دارن، برای من مزاحمت ایجاد مکنه. حتی مستقیم گفته که من ملک خودم را بفروشم و بروم و از موقعیت شغلی خود سوء استفاده میکنه و منو آزار میده. مثال به اون خانم میگه برو درب خونه منو بشکنه، فحاشی کنه و بعد همین خانم میره از من شکایت میکنه و افسر مذکور اعمال نفوذ میکنه، پرونده رو پیش میبره تا حالا ۳۰ بار از من شکایت کرده که دوبار منجر به حبس شد، به اتهام توهین و تهدید.

    چند روز پیش هم باز همون خانم آمد با میله آهنی به من حمله کرد و بینی منو زخمی کرد که من شکایت کردم، نامه پزشک قانونی گرفتم، دستور قضایی هم مبنی بر احضار متهمه به کلانتری و بازجویی از وی صادر شد ولی در کمال تاسف وقتی من به کلانتری مراجعه کردم افسر پرونده گفت پرونده گم شده، من با ۱۹۷ تماس گرفتم گفتم که افسر نیروی انتظامی اعمال نفوذ کرده پرونده منو گم و گور کردن ولی ۱۹۷ هم کاری نکرد.

    5/5 = (2 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #94017
    وکیل دادگستریعلیرضا مرادی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2022/04/11

     با سلام

     چنانچه دلایلی محکمه پسند در اختیار دارید که دستور جرائم ارتکابی از سوی خانم همسایه توسط افسر ذکرشده صادر گردیده، می توانید بر حسب مورد علیه ایشان نیز به عنوان معاونت در ارتکاب جرم مربوطه شکایت نمایید.

     در صورت وجود دلایل متقن و قابل اتکاء در مفقود کردن عمدی پرونده اعم از طریق ربودن، تخریب، اتلاف، معدوم کردن از سوی افسر فوق و یا هر مأمور دیگر و همچنین در فرض وجود دلایل متقن در اعمال نفوذ افسر موضوع سئوال در پرونده، می توانید با لحاظ «مواد 544 و 681 قانون مجازات اسلامی تعزیرات» و نیز «قانون مجازات اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی» حسب مورد شکایتی با عناوین فوق علیه مأموران مربوطه تهیه و از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی به دادسرای حوزه قضایی ارسال تا رسیدگی شود.

     5/5 = (2 امتیاز)

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   نمایش 1 پاسخ رشته ها
   • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.