نحوه اقدام نسبت به تخلفات متعدد قاضی پرونده

نمایش 4 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #67310
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینali153
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2020/05/16

    با سلام و عرض ادب

    قاضی تخلفات زیر را انجام داده:

    جانبداری از شاکی، همچنین بی اعتنایی به مستندات محکوم علیه، مواجه نکردن شهود شاکی که فقط در کلانتری حضور داشتند و اصلاً با محکوم علیه مواجه نشدند.

    مرجع انتظامی به درب منازل بستگان شاکی مراجعه و تحقیقات صورت گرفته، برای بنده رای محکومیت صادر کرده، اصل شکایت واهی بوده از طرف شاکی برای منصرف کردن محکوم علیه نسبت به شکایتی که از قبل نسبت به شاکی داشته و همچنین مطرح کردن دو شکایت مشابه در دو دادسرای متفاوت،که از هر کدام بتواند نتیجه بگیرد.

    با این همه، باز اصرار داشتم تحقیق در مورد پرونده صورت بگیرد ولی سریعاً رای را صادر کرده به نفع شاکی، در حالی که محکوم علیه تحت درمان و بیمار دارای اختلالات دو قطبی می باشد.

    لطفاً راهنمایی فرمایید، چکاری انجام بدیم برای برادرم.

    1.5/5 = (2 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   • #67401
    ترازوی عدالتکیانوش جاودانی
    • مدیر انجمن
     تاریخ عضویت: 2020/05/16

     با سلام

     مواردی که در سئوال شما بیان شد، برخی تنها تخلف انتظامی قاضی است اما بعضی دیگر علاوه بر آن، جرم عمومی قاضی نیز محسوب می شود.

     برای مشاهده انواع تخلفات انتظامی پست «مهمترین تخلفات انتظامی قضات در قوانین» و جهت برای آشنایی با انواع جرایم عمومی قانون مجازات اسلامی تعزیرات مطالعه کنید.

     برای شکایت انتظامی باید در دادسرای انتظامی قضات شکایت کنید. در خصوص نحوه تنظیم آن پست های زیر را مشاهده نمایید:

     شرایط شکلی شکایت انتظامی از قاضی در دادسرای انتظامی قضات و آثار سلبی آن

     نمونه فرم شکایت انتظامی از قاضی متخلف

     و در نهایت، برای شکایت کیفری می توانید به دادسرای کارکنان دولت در تهران مراجعه کنید.

     1.5/5 = (2 امتیاز)

     جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
    • #67435
     آواتار حقوقی قضاوت آنلاینamir_tavana
     • مشارکت‌کننده
      تاریخ عضویت: 2020/05/16

      با سلام
      اینجانب و پسرم در سال ۱۳۹۶ توسط دو تن توسط میله آهنی و کارد سلاخی مورد حمله قرار گرفته و جراحات متعددی به ما وارد شد.

      در محل درگیری توسط افراد حاضر در محل با پلیس ۱۱۰ و اورژانس تماس حاصل شده و آن دو نفر همراه سلاح کارد سلاخی با کمک مردمی و توسط پلیس دستگیر شده و اینجانب و پسرم به بیمارستان توسط اورژانس منتقل شده و پس از عمل جراحی و دیگر اقدامات و این که در بیمارستان دو تا از جراحات وارده به من و پسرم را نافذه و باقی آنها را نیز با عنوان مقدار و نوع آنها ذکر نمودند ولی متأسفانه در پزشکی قانونی توسط پزشک معاینه برخی جراحات ذکر نشده است و البته ضاربین با توجه به نوع جرم همان شب بلا قید آزاد شده بودند. فیلم مورد درگیری نیز ضم پرونده و نسخه ای در دست اینجانب است.

      حال پس از انواع دوندگی ها محکوم شده اند ولی در رای صادره برای یکی از ضاربین فقط به پرداخت دیه اکتفا شده و از ماده قانونی تصادف مامورین دولتی با وسائط نقلیه استفاده شده است.

      -آیا این رای قابلیت اعاده دادرسی توسط ریاست محترم قوه قضاییه و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را دارد؟

      -اصولا رای خلاف قانون، خلاف شرع هم می باشد یا نه؟

      -برای شکایت از قاضی و پزشک معاینه قانونی مراجعه به دادسرای ویژه کارکنان دولت صحیح است یا خیر؟

      -مجموعاً بفرمایید برای احقاق حقم و این که بواسطه همین درگیری زندگی زناشویی من نیز متلاشی شد و منجر به طلاق همسرم شده و صدمه جبران ناپذیری به زندگی من وارد آمده، آنهم بخاطر برخورد آیینه خودروی ضاربین با اینجانب که عابری پیاده بودم و بجای عذرخواهی حتی تمام خانواده ام نیز مجروح شدیم، آیا می توانم از قاضی پرونده و اینکه پزشکی قانونی نیز علیرغم ذکر تعداد و نوع جراحات در بیمارستان از آنها و نوع جراحات کاسته و اینکه بخاطر نفوذ محلی ضاربین و هم طایفه ای با وکیلم نیز از هر نوع اعتراضی رای مصون بوده، می توانم از ایشان مجموع افراد دخیل در این موضوع به دادگاه ویژه کارکنان دولت شکایت کنم.

      اکنون نیز مدت یکسال از آخرین شکایتم به دادسرای انتظامی قضات می گذرد و از نتیجه آن بی اطلاع هستم و دیگر می گذرد و دستم به هیچ کجا بند نیستند و حتی حکمی که داده اند اصلا اجرا نمی شود و فقط اینجانب را برای یافتن آدرس محل زندگی متهمین احضار نمودند که درست بنظر نمی آمد و مراجعه نکردم.

      بفرمایید برای احقاق حق باید چه مراحل قانونی طی شود.

      با سپاس از شما عزیزان

      1.5/5 = (2 امتیاز)

      جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
     • #67436
      آواتار حقوقی قضاوت آنلاینamir_tavana
      • مشارکت‌کننده
       تاریخ عضویت: 2020/05/16

       با سلام

       اینجانب پرونده ای در یکی از شعب حقوقی دادگاه داشتم که پس از سه سال، انگار رای نیز خورده که در سامانه سخا رویت نمودم.

       ولی 5 ماه پس از ختم پرونده، که لازم بذکر است بگویم کلا به نوعی مرا به دعوی صوری کشانده بودند و از این موضوع اطلاع دارم و مدارک کافی برای اثبات در دستم است که تمامی موضوع صوری بوده و بخاطر این بوده که اسناد و مدارکم را از چنگم در آورده و به نوعی زمین خواری چند نفر بومی شهرستان را قانونی جلوه دهند

       لذا پس از چند ماه بدون اینکه پرونده مفتوحی داشته باشم و بخاطر اعتماد به وکلایم که توسط شخصی که خود نیز از متصرفین است، معرفی شده بودند، به دادگاه رفتم و در دو جلسه اسناد عادی من را توسط قاضی و نمونه خط و امضا هم دریافت شد ولی در کپی هایی که گرفتم هیچ اثری از گفته هایم و اسنادم و حتی کتابت و نمونه امضایم نشود، حتی  می خواستند به بهانه کارشناسی خط از من سی تا چهل برگه سفید امضا دریافت کنند که به مقدار تکه املاکی است که موروثی به من رسیده و این که همکاری برخی ورثه نیز با ایشان محرز است لذا نمی دانم به کدام مرجع شکایت کنم.

       آیا می توانم از همه افراد دخیل در این موضوع با داشتن مدارک بلاشک تخلف ایشان و زمین خواری که مقداری از آن منابع طبیعی بوده و طبق سند در ید مالک و تخریب بیشه ها و قلمستان ها .. از تمامی اصحاب این قضیه به دادگاه ویژه کارکنان دولت شکایت کنم؟

       چون شهرستان ما خیلی کوچک است، متاسفانه امکان اعتماد به افراد محلی ندارم.

       1.5/5 = (2 امتیاز)

       جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
      • #67500
       لوگوی قضاوت آنلاینمدیر
       • مدیرکل انجمن
        تاریخ عضویت: 2020/05/16

        با سلام

        سئوالات شما بر خلاف بند 7 ضوابط طرح پرسش حقوقی در انجمن های مشاوره قضاوت آنلاین در تاپیک جاری طرح گردید! به همین علت سئوال اول به تاپیک «اعاده دادرسی در ضرب و جرح عمدی» و سئوال دوم به تاپیک «مرجع شکایت زمین خواری و تخریب بیشه و قلمستان» منتقل و تا بدان پاسخ داده شود.

        لطفاً برای حفظ نظم مطالب، قوانین انجمن را رعایت کنید و از طرح سئوالات غیر مرتبط با تاپیک جاری خودداری و به جای آن تاپیک جدید باز کنید.

        1.5/5 = (2 امتیاز)

        جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
      نمایش 4 پاسخ رشته ها
      • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.