ضوابط پاسخگویی به سئوالات

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط Avatar مدیر سایت در ۰۷:۳۳در۱۳۹۸/۰۱/۲۵ بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #35082
  Avatar
  مدیر سایت
  • مدیرکل انجمن

  شرایط و ضوابط پاسخگویی به سئوالات حقوقی و غیرحقوقی اعضای انجمن قضاوت آنلاین چیست و چه نکاتی را شخص پاسخگو باید رعایت نماید؟

  «هر کس چرایی زندگی را فهمید با هر چگونگی آن خواهدساخت»
  مدیر سایت و مدیرکل انجمن‌ها
  www.ghazavatonline.com
 • #37392
  Avatar
  مدیر سایت
  • مدیرکل انجمن

  پاسخ به سئوالات اعضای انجمن حقوقی قضاوت آنلاین باید با رعایت شرایط زیر صورت گیرد:

  1. پاسخگویی به سئوالات حقوقی و غیرحقوقی از سوی تمامی اعضای انجمن آزاد می باشد.

  2. در صورتی که در پاسخ خود به مطلبی از سایتی استناد می کنید، نام نویسنده، سایت به همراه لینک صفجه در آن سایت به صورت هایپرلینک که با رنگ نارنجی از سایر متن ها متمایز می‌شود باید درج شود.

  3. در هنگام پاسخگویی به سوالات اعضای انجمن، از به‌کارگیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می‌شود خودداری فرمایید زیرا انجمن حقوقی قضاوت آنلاین محل آموزش است و کسانی که فاقد دانش لازم می باشند، ممکن است سوال‌های‌ ابتدایی نمایند و نباید نوع پاسخ ما موجب یأس و نوامیدی‌ آنان شود.

  4. اگر جواب سوال کاربری به گونه‌ای بود که مربوط به سایت های تجاری است باید فقط در زمینه سوال کاربر سایت معرفی شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری نمایید.

  5. مسئولیت اصلی پاسخگویی به سئوالات حقوقی بر عهده مدیران انجمن ها است.

  6. اولویت پاسخگویی مدیران براساس تاریخ ثبت‌ سئوال در انجمن‌ها و فرصت زمانی مدیران تعیین می شود. پیشنهاد می‌شود در موارد فوری از خدمات «مشاوره حقوقی تلفنی» و یا «بسته‌های مشاوره حقوقی تخصصی» استفاده نمایید.

  7. پاسخگویی به سئواالات حقوقی باید با استناد به قوانین، مقررات، رویه قضایی اعم از آرای مراجع عالی و تالی، نشست های قضایی قضات، نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه و دادستانی کل کشور و مقالات نویسندگان حقوقی صورت‌گیرد تا به این طریق علاوع بر مستندسازی پاسخ، در صورتی که سئوال کننده نیاز به کسب اطلاعات بییش‌تری داشت این امکان برایش فراهم باشد.

  8. از آنجایی که هدف از ارائه مشاوره حقوقی رایگان کمک به احقاق حق اشخاص فاقد دانش حقوقی و به معنای واقعی نیازمند مساعدت و مشاوره می‌باشند، به پرسش‌های وکلای محترم دادگستری بعد از اتمام پاسخگویی به پرسش‌های دیگران پاسخ داده‌خواهد، چرا که این عده با توجه به برخورداری از تحصیلات حقوقی به سهولت می‌توانند با مطالعه و کنکاش در قوانین و رویه قضاییی پاسخ سئوالات و پرونده های خود را بیابند مضافاً آن که در بیش‌تر موارد به جهت پیچیدگی فنی سئوال ایجاب می‌کند اطلاعات بیش‌تری از پرونده در اختیار قرار گیرد که به جهت میسر نبودن آن باید با بررسی همه جانبه موضوع و لحاظ فروض مختلفه قضیه به سئوال پاسخ داد که تماماً‌ نیازمند صرف زمان زیاد بوده که موجب غفلت در پاسخگویی به افراد سابق الذکر است.

  9. پاسخ‌های ارائه شده از سوی مدیران انجمن‌ها، اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین و اعضای انجمن تنها بیانگر دیدگاه‌های حقوقی و قضایی شخص پاسخگو بوده و به هیچ وجه مسئولیتی برای افراد ذکرشده و انجمن‌ حقوقی قضاوت آنلاین ایجاد نخواهدکرد.

  10. مسئولیت استفاده از پاسخ‌ سئوالات در نزد هر مقام و مرجعی صرفاً بر عهده شخص استفاده کننده است.

  «هر کس چرایی زندگی را فهمید با هر چگونگی آن خواهدساخت»
  مدیر سایت و مدیرکل انجمن‌ها
  www.ghazavatonline.com

برای پاسخگویی به تاپیک باید وارد انجمن شوید. ورود به انجمن ثبت نام در انجمن