ضوابط پاسخگویی به سئوالات در انجمن های مشاوره حقوقی

نمایش 0 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #35082
   لوگوی قضاوت آنلاینمدیر
   • مدیرکل انجمن
    تاریخ عضویت: 2015/09/03

    اعضای محترم انجمن

    پاسخگویی به سئوالات و مطالب ارسالی اعضای انجمن های مشاوره حقوقی تابع شرایط و ضوابطی زیر است. رعایت این مقررات برای کلیه اعضاء الزامی بوده و نقض آن موجب مسدود شدن حساب کاربری و دسترسی به انجمن خواهد شد.

    1. پاسخگویی به سئوالات حقوقی بر عهده مدیران انجمن ها قرار دارد ولی سایر اعضاء نیز می توانند در آن مشارکت داشته باشند.

    2. از ارسال پاسخ های مشابه تکراری خودداری نمایید. در صورت مشاهده، حساب کاربری عضو پاسخگو مسدود خواهد شد.

    3. در هنگام پاسخگویی به سوالات اعضای انجمن، از به‌کارگیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می‌شود خودداری فرمایید زیرا انجمن حقوقی قضاوت آنلاین محل آموزش است و کسانی که فاقد دانش لازم می باشند، ممکن است سوال‌های‌ ابتدایی نمایند و نباید نوع پاسخ ما موجب یأس و ناامیدی‌ آنان شود.

    4. در صورتی که در پاسخ خود به مطلبی از سایتی استناد می کنید، نام نویسنده، سایت به همراه لینک صفحه در آن سایت به صورت هایپرلینک که با رنگ نارنجی از سایر متن ها متمایز می‌شود باید درج شود.

    5. اگر جواب سوال کاربری به گونه‌ای بود که مربوط به سایت های تجاری است باید فقط در زمینه سوال کاربر سایت معرفی شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری نمایید.

    6. اولویت پاسخگویی مدیران براساس تاریخ ثبت‌ سئوال در انجمن‌ها و فرصت زمانی مدیران تعیین می شود. پیشنهاد می‌شود در موارد فوری از خدمات «مشاوره حقوقی تلفنی» و یا «بسته‌های مشاوره حقوقی تخصصی» استفاده نمایید.

    7. پاسخگویی به سئوالات حقوقی باید با استناد به قوانین، مقررات، رویه قضایی اعم از آرای مراجع عالی و تالی، نشست های قضایی قضات، نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه و دادستانی کل کشور و مقالات نویسندگان حقوقی صورت‌گیرد تا به این طریق علاوه بر مستندسازی پاسخ، در صورتی که سئوال کننده نیاز به کسب اطلاعات بییش‌تری داشت این امکان برایش فراهم باشد.

    8. از آنجایی که هدف از ارائه مشاوره حقوقی رایگان کمک به احقاق حق اشخاص فاقد دانش حقوقی و به معنای واقعی نیازمند مساعدت و مشاوره می‌باشند، به پرسش‌های وکلای محترم دادگستری بعد از اتمام پاسخگویی به پرسش‌های دیگران پاسخ داده‌خواهد، چرا که این عده با توجه به برخورداری از تحصیلات حقوقی به سهولت می‌توانند با مطالعه و کنکاش در قوانین و رویه قضایی پاسخ سئوالات و پرونده های خود را بیابند مضافاً آن که در بیش‌تر موارد به جهت پیچیدگی فنی سئوال ایجاب می‌کند اطلاعات بیش‌تری از پرونده در اختیار قرار گیرد که به جهت میسر نبودن آن باید با بررسی همه جانبه موضوع و لحاظ فروض مختلفه قضیه به سئوال پاسخ داد که تماماً‌ نیازمند صرف زمان زیاد بوده که موجب غفلت در پاسخگویی به افراد سابق‌الذکر است.

    9. پاسخگویی به سئوالات بر مبنای اطلاعات مندرج سئوال و متأثر از تجربیات حقوقی و قضایی شخص پاسخگو اعم از مدیران انجمن و یا اعضای آن می باشد.

    10. پاسخ‌های ارائه شده از سوی مدیران انجمن‌ها، اعضای هیأت تحریریه قضاوت آنلاین و اعضای انجمن تنها بیانگر دیدگاه‌های حقوقی و قضایی شخص پاسخگو بوده و به هیچ وجه مسئولیتی برای افراد ذکرشده و انجمن‌ حقوقی قضاوت آنلاین ایجاد نخواهدکرد.

    11. مسئولیت استفاده از پاسخ‌ نزد هر مقام و مرجعی صرفاً بر عهده شخص استفاده کننده است و اشخاص پاسخگو، مدیر سایت قضاوت آنلاین و مدیران انجمن آن فاقد هر گونه مسئولیت می باشند.

    5/5 = (2 امتیاز)

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
  نمایش 0 پاسخ رشته ها
  • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.