amir_tavana

پاسخ های ارسال شده در انجمن

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • در پاسخ به: نحوه اقدام نسبت به تخلفات متعدد قاضی پرونده #67436
  آواتار حقوقی قضاوت آنلاینamir_tavana
  • مشارکت‌کننده
   تاریخ عضویت: 2020/05/19

   با سلام

   اینجانب پرونده ای در یکی از شعب حقوقی دادگاه داشتم که پس از سه سال، انگار رای نیز خورده که در سامانه سخا رویت نمودم.

   ولی 5 ماه پس از ختم پرونده، که لازم بذکر است بگویم کلا به نوعی مرا به دعوی صوری کشانده بودند و از این موضوع اطلاع دارم و مدارک کافی برای اثبات در دستم است که تمامی موضوع صوری بوده و بخاطر این بوده که اسناد و مدارکم را از چنگم در آورده و به نوعی زمین خواری چند نفر بومی شهرستان را قانونی جلوه دهند

   لذا پس از چند ماه بدون اینکه پرونده مفتوحی داشته باشم و بخاطر اعتماد به وکلایم که توسط شخصی که خود نیز از متصرفین است، معرفی شده بودند، به دادگاه رفتم و در دو جلسه اسناد عادی من را توسط قاضی و نمونه خط و امضا هم دریافت شد ولی در کپی هایی که گرفتم هیچ اثری از گفته هایم و اسنادم و حتی کتابت و نمونه امضایم نشود، حتی  می خواستند به بهانه کارشناسی خط از من سی تا چهل برگه سفید امضا دریافت کنند که به مقدار تکه املاکی است که موروثی به من رسیده و این که همکاری برخی ورثه نیز با ایشان محرز است لذا نمی دانم به کدام مرجع شکایت کنم.

   آیا می توانم از همه افراد دخیل در این موضوع با داشتن مدارک بلاشک تخلف ایشان و زمین خواری که مقداری از آن منابع طبیعی بوده و طبق سند در ید مالک و تخریب بیشه ها و قلمستان ها .. از تمامی اصحاب این قضیه به دادگاه ویژه کارکنان دولت شکایت کنم؟

   چون شهرستان ما خیلی کوچک است، متاسفانه امکان اعتماد به افراد محلی ندارم.

   امتیاز شما به مطلب

   جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   در پاسخ به: نحوه اقدام نسبت به تخلفات متعدد قاضی پرونده #67435
   آواتار حقوقی قضاوت آنلاینamir_tavana
   • مشارکت‌کننده
    تاریخ عضویت: 2020/05/19

    با سلام
    اینجانب و پسرم در سال ۱۳۹۶ توسط دو تن توسط میله آهنی و کارد سلاخی مورد حمله قرار گرفته و جراحات متعددی به ما وارد شد.

    در محل درگیری توسط افراد حاضر در محل با پلیس ۱۱۰ و اورژانس تماس حاصل شده و آن دو نفر همراه سلاح کارد سلاخی با کمک مردمی و توسط پلیس دستگیر شده و اینجانب و پسرم به بیمارستان توسط اورژانس منتقل شده و پس از عمل جراحی و دیگر اقدامات و این که در بیمارستان دو تا از جراحات وارده به من و پسرم را نافذه و باقی آنها را نیز با عنوان مقدار و نوع آنها ذکر نمودند ولی متأسفانه در پزشکی قانونی توسط پزشک معاینه برخی جراحات ذکر نشده است و البته ضاربین با توجه به نوع جرم همان شب بلا قید آزاد شده بودند. فیلم مورد درگیری نیز ضم پرونده و نسخه ای در دست اینجانب است.

    حال پس از انواع دوندگی ها محکوم شده اند ولی در رای صادره برای یکی از ضاربین فقط به پرداخت دیه اکتفا شده و از ماده قانونی تصادف مامورین دولتی با وسائط نقلیه استفاده شده است.

    -آیا این رای قابلیت اعاده دادرسی توسط ریاست محترم قوه قضاییه و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را دارد؟

    -اصولا رای خلاف قانون، خلاف شرع هم می باشد یا نه؟

    -برای شکایت از قاضی و پزشک معاینه قانونی مراجعه به دادسرای ویژه کارکنان دولت صحیح است یا خیر؟

    -مجموعاً بفرمایید برای احقاق حقم و این که بواسطه همین درگیری زندگی زناشویی من نیز متلاشی شد و منجر به طلاق همسرم شده و صدمه جبران ناپذیری به زندگی من وارد آمده، آنهم بخاطر برخورد آیینه خودروی ضاربین با اینجانب که عابری پیاده بودم و بجای عذرخواهی حتی تمام خانواده ام نیز مجروح شدیم، آیا می توانم از قاضی پرونده و اینکه پزشکی قانونی نیز علیرغم ذکر تعداد و نوع جراحات در بیمارستان از آنها و نوع جراحات کاسته و اینکه بخاطر نفوذ محلی ضاربین و هم طایفه ای با وکیلم نیز از هر نوع اعتراضی رای مصون بوده، می توانم از ایشان مجموع افراد دخیل در این موضوع به دادگاه ویژه کارکنان دولت شکایت کنم.

    اکنون نیز مدت یکسال از آخرین شکایتم به دادسرای انتظامی قضات می گذرد و از نتیجه آن بی اطلاع هستم و دیگر می گذرد و دستم به هیچ کجا بند نیستند و حتی حکمی که داده اند اصلا اجرا نمی شود و فقط اینجانب را برای یافتن آدرس محل زندگی متهمین احضار نمودند که درست بنظر نمی آمد و مراجعه نکردم.

    بفرمایید برای احقاق حق باید چه مراحل قانونی طی شود.

    با سپاس از شما عزیزان

    امتیاز شما به مطلب

    جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
   در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)