راهنمای جستجو در سایت

برای سهولت جستجو و تسریع دسترسی کاربران به مطالب مورد نظر، دو نوع جستجوگر در سایت قرارداده شده‌است. یکی جستجوگر سایت با قابلیت انتخاب موضوعی مطالب در کنار آن که در قسمت بالایی سمت چپ سایت است. به کمک این جستوگر، قادر خواهیدبود تنها در عناوین پست‌ها، کلمه یا عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید و دیگری جستجوگر گوگلی است که در قسمت سایدبار سایت قراردارد که با آن می‌توانید در تمامی قسمت‌های پست‌ها اعم از عناوین، برچسب‌ها (کلمات کلیدی)، توضیحات، داخل پست‌ها را جستجو کنید. پیشنهاد می‌شود که برای صرف‌جویی در وقت خود، ابتداء از جستجوگر سایت استفاده نمایید و در صورت دسترسی به مطلب دلخواه، از جستجوگر گوگلی استفاده نمایید. همچنین برای سرعت دسترسی به نتایج مورد نظر، بهتر است به هنگام درج عبارت مورد جستجو، نکات زیر را نیز مدنظر داشته باشید:

حتماً قبل و بعد از کلمه یا کلمات مورد جستجوی خود از علامت کوتیشن ”    “ استفاده نمایید، تا سایت با جستجوی دقیق، تنها مطالبی که حاوی کلمه یا کلمات وارد شده شما می باشد را به شما نمایش می دهد. این جستجو، دقیق و سریع خواهد بود. همین قاعده در مرود عبارت ترکیبی نیز صادق است. مثلاً اگر از علامت ”  ” برای جستجوی همه پرسی به صورت “همه پرسي”  استفاده نمایید، سایت تنها مطالبی که این ترکيب در آن قرار دارد را نمایش می دهد. این امر می تواند به شما در دستری سریع  مطالب مورد نظر کمک زیادی نماید.

اگر در هنگام درج عبارت مورد نظر از علامت کوتیشن ”   ” استفاده ننمایید، کلمات هم خانواده‌ی کلمه مورد نظر شما هم جزء نتایج جستجو قرار می گیرد. مثلاً اگر کلمه وارد شده شما است ، باشد، هر جایی از سایت که کلمه استدارک، استاندارد … باشد، به عنوان نتیجه جستجو به شما نمایش داده می شود. مضافاً این که این ایراد در فرضی که کلمات وارد شده مرکب باشد، بشتر خواهد بود زیرا نتایج کلمات هم خانواده برای هر دو عبارت مورد جستجو نمایش داده می شود. مثلاً اگر عبارت مورد جستجوی شما همه پرسي باشد، جستجوگر سایت هر جا که کلمه همه و پرسي باشد را به عنوان نتایج جستجو به شما نمایش می دهد مثل بازپرسي يا همه و پرسیدن … که باید از صفحات زیادی را مرور نمایید تا به مطلب مورد نظر دست یابید.

تذکر مهم: در نظر داشته باشید که اگر چنانچه فایل اصلی صفحه کلید فارسی ویندوز به نام KBDFA.DLL را که در آدرس C:\Windows\System32 قرار دارد را برای رفع مشکل نوشتن حروف پ و ژ و نیز نیم فاصله یا فاصله مجازی  اصلاح نموده باشید، این تغییر در تایپ کلمات با حروف پ، ژ، گ در جستجوی کلمات حاوی این حروف، نه در سایت ما بلکه در تمامی سایت هایی که این اصلاح را انجام نداده اند، تأثیر منفی دارد زیرا جتسجوگر نسبت آن حساس می باشد و جستجوی شما نتیجه ای در بر نخواهد داشت. پیشنهاد می شود که در اصلاح فوق، حتماً از جستجوگر گوگلی استفاده نماید.

پیشنهاد ما به کاربران این است که برای فارسی کردن حروف ذکر شده و مشکل نیم فاصله، فایل اصلی ویندوز را مورد اصلاح قرار ندهند، بلکه از برنامه های ویرایشی مانند Virastyar یا برنامه هایی که با فعال شدن در بخش System Tray تایب شما را فارسی می نمایندف استفاده نمایید. شیوه غالب وب مسترها استفاه از پيش فرض صفحه کلید ويندوز می باشد نه نوع اصلاح شده آن.

منبع: قضاوت‌آنلاین

امتیاز شما به مطلب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران