فهرست موضوعی
فهرست موضوعی

فهرست موضوعی مطالب و نحوه استفاده از آن

آرای مراجع شبه قضایی

شامل آرای شورای حل اختلاف، کمیسیون های شهرداری، هیأت های تشخیص و حل اختلاف کارگری، کمیسیون های مالیاتی و …خواهد بود.

آرای مراجع انتظامی

شامل قرار های دادسرای انتظامی، آراء دادگاه انتظامی و دادگاه عالی انتظامی قضات (در واقع ناظر به آراء محکومیت قضات می باشد که از جهت آشنایی با نوع تخلفات و دفاع قضات و نیز نگرش دادسرا و دادگاه انتظامی قضات در برخورد با آن، واجد اهمیت است)، کانون وکلاء، کانون کارشناسان، سردفتران و دفتریاران و …

آزمون های حقوقی

این بخش برای آن دسته از بازدیدکنندگانی است که در صدد شرکت در آزمون‌های حقوقی اعم از آزمون‌های دانشگاهی و یا استخدامی می باشند، راهنمای آزمون ها، سئوالات تستی و تشریحی مربوط به هریک به همراه پاسخ آن ها در این بخش قرار می گیرد.

اخبار

شامل اخبار و رخدادهای حقوقی و قضایی کشور ایران اعم از مجلس، قوه قضاییه، دولت است. این اخبار در زیر دسته هایی «حوادث حقوقی، اخبار دانشگاهی، اخبار دولت، اخبار قوه قضاییه، اخبار مجلس، اخبار قوه مجریه، اخبار نشست ها / سمينارها/ همایش های حقوقی، اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات مرتبط با حقوق، مناسبت ها، سایر خبرهای مهم دسته بندی خواهد شد ولی در حال حاضر شامل دسته‌های زیر است:

اخبار حقوقی و قضایی

اخبار اقتصادی

اخبار فناوری

اطلاعیه ها

مناسبت ها

بیوگرافی حقوقدانان

بخش معرفی مشاهیر حقوق ایران و دیگر کشور ها به تفکیک هر کشور و مصاحبه با آنان است که در بردارنده شرح حال و زندگی‌نامه آنان است. این شرح حال یا توسط خود آنان نگاشته شد که اتوبیوگرافی یا خودنوشت نام دارد و یا توسط اشخاص دیگر که بیوگرافی یا دگرنوشت نام دارد.

ترمینولوژی و فرهنگ اصطلاحات حقوقی

دائره المعارف مسائل حقوقی و کیفری شامل ترمینولوژی حقوق، ترمینولوژی قوانین، ترمینولوژی مقررات، ترمینولوژی پارلمانی، ترمینولوژی، ترمینوژیِ بودجه و اعتبارات، ساخت و ساز، دانشنامه جهان اسلام خواهد بود. مطالب آن حدالمقدور از «دائرة‌المعارف حقوقی» که در دست تهیه می باشد اخذ و منتشر خواهد شد.

تشکیلات قضایی

معرفی نظام قضایی ایران، سازمان و تشکیلات قضایی، سلسه مراتب دادگاهها و کلیه مسائل مربوط به آنها و قضات در این بخش قرار دارد.

تشکیلات شبه قضایی

شامل تشکیلات و نحوه فعالیت کلیه مراجعی که زیر مجموعه قوه قضاییه نیستند اما به نوعی به امور قضایی می پردازند مانند سازمان تعزیرات حکومتی، کمیسون‌‌های مالیایت، هیأت‌های حل اختلاف مالیاتی و کارگری و …

آموزش و راهنمای طرح دعاوی

آموزش های حقوقی

شامل آموزش نحوه تهیه و تنظیم انواع درخواست ها، دادخواست ها، شکایت ها و نیز نحوه طرح و اقامه دعاوی و شکایت و نکات مرتبط با این امور.

فرم های قضایی

در این بخش تمامی نمونه فرم‌های حقوقی، جزایی… که در مراجع قضایی و غیرقضایی مورد نیاز است، قرار دارد. از جمله نمونه دادخواست ها، نمونه شکایت ها، نمونه لوایح دفاعیه، نمونه احکام، نمونه قرارهای مقدماتی و نهایی در دادسرا، محاکم و …

راهنمای مراجع قضایی

آدرس و شماره های تلقن مجتمع های قضایی تهران و شهرستان ها

آموزش ویدیویی

در این بخش کاربران می توانند اقدام به دانلود رایگان فایل های صوت آموزشی نمایند. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

آموزش صوتی

در این بخش کاربران می توانند اقدام به دانلود رایگان و ویدیوی آموزشی نمایند. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

پایان نامه

این بخش شامل راهنمای تهیه پروپزال، راهنمای جستجوی در منابع، راهنمای تهیه پایان نامه و بخش دانلود رایگان پایان نامه های دانشجویی نمایند. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

آموزش نگارش پایان نامه

متن کامل پایان نامه ها

جزوات حقوقی

تلاش می شود که جزوات حقوقی استاتید دانشگاه‌های کشور اعم از این که مربوط به دانشگاههای آزاد و دولتی و پیام نور و شبانه و….باشد به تفکیک هر رشته حقوقی با امکان دانلود رایگان در این بخش آورده شود. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

فقه

شامل دو زیر دسته اصول و متون فقه خواهد بود.

اصول فقه

شامل مطالب آموزشی مربوط به اصول فقه

قواعد فقه

متون فقه

شامل متون حقوقی به زبان عربی است که در دانشکده های حقوقی به نام «متون فقه» مشهور است.

قوانین

با توجه به راه اندازی وب سایت هایی نظیر روزنامه رسمی ، دستور(پایگاه قوانین و مقررات کشور)، معاونت حقوقی مجلس، قوانین دادگستری استان تهران، سامانه قوانین و مقررات کشور، کار خطیر و بسیار قابل ستایش از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و لوح فشرده این سامانه  با دسترسی آزاد و همچنین نرم افزار لوح حق، لوح بانک جامع قوانين و مقررات به صورت رایگان و با قابلیت بروز رسانی، ما برخلاف بعضی از سایت های حقوقی که مبادرت به درج این مقررات به صورت کپی پیست می نمایند، اعتقاد داریم که ضرورتی به آن نبوده بلکه باید به کاربران نحوه استفاده از نرم افزارهای تولیدی از جمله نرم افزار جامع سامانه قوانین و مقررات کشور را آموخت. بنا به مراتب، در قضاوت آنلاین قوانین و مقررات صرفاً شامل مهمترین و پرکاربردترین قوانین و مقرراتی خواهد بود که عمدتاً ناگزیر به رجوع مکرر به آن ها می باشیم. از طرفی نیز جستجو آن در منابع ذکر شده به جهت عدم آشنایی کاربران با این سایت ها و یا عدم حوصله دیجیتالی، برایشان متعذر است.

قوانين حقوق

شامل قوانینی نظیر آیین دادرسی مدنی، اجرای احکام مدنی، تملک آپارتمان ها، روابط مؤجر و مستأجر، قانون اساسی، قوانين اساسي کشورها به زبان فارسي ،

تجارت، مدنی، مسئولیت مدنی، قوانين فناوري اطلاعات و ارتباطات و …

قوانین کیفری

شامل قوانینی قانون آيين دادرسي کيفري و آيين نامه هاي اجراي آن ، قانون مجازات اسلامي و آيين نامه هاي اجرايي آن ، قوانين قضات، قوانين راهنمايي و رانندگي ، قوانين قاچاق کالا و ارز، و …

مقررات

این بخش شامل مصوبه های هیأت وزیران، آیین‌نامه‌ها، تصویب‌نامه‌ها، دستورالمل‌ها، بخشنامه های حقوقی، بخشنامه های کیفری است.

اسناد بين المللي

کتب الکترونیکی

در این بخش کاربران می توانند اقدام به دانلود رایگان کتب الکترونیکی آموزشی نمایند. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

نشریات حقوقی

در این بخش کاربران می توانند اقدام به دانلود رایگان هر یک از نشریات حقوقی نمایند. چنانچه مالک حقیقی یا حقوقی هر فایلی که از دانلود رایگان آن ناراضی باشد، مراتب را اعلام تا لینک آن حذف شود.

وبلاگ

شامل تمامی مطالبی غیرحقوقی مفید و کاربردی در زمینه های مختلف است.

کشکول عمومی

شامل اندیشه‌ها و اندرز‌ها و سخنان بزرگان، حکایت‌ها و طنزها پیرامون مسائل غیرحقوقی است.

کشکول قضایی

شامل اندیشه‌ها و اندرز‌ها و سخنان بزرگان، حکایت‌ها و طنزها پیرامون حقوق و قضاوت، خاطرات قضایی (شامل خاطرات حقوقدانان اعم از اساتید دانشگاه‌ها، قضات و وکلاء و کارشناسان حقوقی و سردفتران اسناد رسمی)، تقويم تاريخ حقوق (در واقع بیان رخ‌دادهای حقوقی مهم در گذر زمان تا به امروز) است.

سایت ها

شامل دو بخش وب سایت های حقوقی و عمومی است. تنظیم موضوعات لینک ها براساس حروف الفبا است. در انتخاب سایت ها و وبلاگ ها سعی می شود به کاربردی بودن آن توجه شود. بسیار خوشحال خواهیم شد که شما نیز چنانچه سایت و یا وبلاگی را مفید می دانید در بخش تماس با مدیر به ما معرفی تا در این بخش درج گردد.

وب سایت های حقوقی (شامل وب سایت های حقوقی مفید با دسته بندی موضوعی)

وب سایت های عمومی (شامل وب سایت های غیرحقوقی مفید با دسته بندی موضوعی)

متون حقوقی 

حقوق به زبان انگلیسی است که در دانشکده‌های حقوق به نام «متون حقوق» معروف است.

محشای قوانین و مقررات

شامل شرح ماده به ماده قوانین مهم و کاربردی چون محشاي قانون آيين دادرسي کيفري، محشاي قانون مجازات اسلامي، مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی (بانک متنی قوانین اساسی، مدنی، بانک جامع اینترنتی) خواهد بود. ضمناً نظریات حقوقی اداره کل تدوین و قوانین مقررات کشور، نشست های قضایی قضات، آراء قضایی مرتبط با هر ماده از قانون های مورد شرح نیز در ذیل هر ماده مربوطه خواهد آمد.

مشاوره قضایی آنلاین

شامل پاسخ به کلیه پرسش هایی حقوقی و کیفری است که بازدیکنندگان سایت مطرح می نمایند. در نظر است در شرایط حاضر این قسمت در حد محدود و تنها هفته ای یک سئوال انتخابی شروع به فعالیت نماید. در نظر ما، این قسمت بخش مهمی از سایت قلمداد گردیده و از حساست ویژه ای برخوردار می باشد.

مقالات حقوقی

آیین دادرسی کیفری 

کلیه مسائل مربوط به آیین دادرسی کیفری اعم از کشف جرائم، تعقیب، تحقیق، رسیدگی (دادرسی) و اجرای احکام کیفری در این بخش قرار دارد.

آیین دادرسی مدنی

کلیه مسائل مربوط به آیین دادرسی مدنی اعم از طرح و اقامه دعوی، ابلاغ، طواری دادرسی، ایرادات، داوری و … همچنین اجرای احکام حقوقی در این بخش قرار دارد.

امور حسبی  

کلیه مطالب مربوط به امور حسبیه است از جمله، حجر و سرپرستی و قیمومت … خواهد بود.

تاریخ فلسفه حقوق

حقوق اداری و استخدامی

حقوق اساسی

حقوق اسلام

کلیه مطالب مربوط به مسائل حقوقی که از منظر دین مبین اسلام مورد بحث قرار گرفته در این بخش قرار دارد.

حقوق اقتصادی

حقوق اموال

حقوق انتخابات

حقوق بیمه، کار و تأمین اجتماعی

حقوق بشر

حقوق بین الملل

شامل حقوق بین الملل عمومی و خصوصی،‌ حقوق معاهدات ، حقوق بشر، جنگ و پناهندگی، دریایی، سازمان های بین الملل ( از جمله سازمان های دولتی و مردم‌نهاد که فعالیت‌های بین المللی دارند)، و نیز حقوق مربوط به کشورهای خارجی است.

حقوق پزشکی و دارویی 

شامل کلیه مسائل مربوط به سازمان نظام پزشکی، مسئولیت مدنی و کیفری پزشکان و…است.

پزشکی قانونی

حقوق تجارت

تمامی مطالب مربوط به حقوق تجارت اعم از اعمال تجاری، شرکت‌های تجاری و تعاونی، اسناد تجاری و تاجر و ورشکستگی تاجر و اعاده حیثت در این بخش قرار دارد.

حقوق تطبیقی 

شامل مقایسه مباحث حقوقی میان حقوق ایران با دیگر کشورهای جهان خواهد بود.

حقوق ثبت،اراضی و مالکیت‌های معنوی

در بردارنده حقوق ثبت اسناد و  املاک، مالکیت‌های معنوی اعم از فکری، هنری و…است.

حقوق خانواده و کودک 

شامل تمامی مسائل مربوط به حقوق خانواده و اعم از نکاح، حقوق زوجین، مهر و نیز حقوق کودک است.

حقوق جزا و جرم شناسی

شامل تمامی موضوعات حقوق جزای عمومی و اختصاصی است.

حقوق خصوصی

تمامی زیرمجموعه‌های شاخه حقوق خصوصی که به صورت مجزا در موضوع‌بندی فوق قرار ندارد، در این بخش است.

حقوق حمل و نقل (هوایی، حمل و نقل و راهنمائي و رانندگي)

حقوق دریایی

حقوق شهری و شهرداری

حقوق شهروندی

طرح مسائل حقوق شهروندی در این عنوان جاری دارد.

حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات 

تمامی موضوعات از جمله جرائم رایانه‌ای، زیر مجموعه این عنوان خواهد بود.

حقوق کار و امور اجتماعی 

مسائل کارگر و کارفرمایی در این عنوان جای دارد.

حقوق گمرکی 

مسائل گمرکی در این بخش جای دارد

حقوق مالی، پولی، بانکی و گمرکی

تمامی مسائل حقوقی مرتبط با پول، امور بانک در این قسمت قرار دارد.

حقوق مالکيت هاي معنوي

حقوق محیط زیست 

شامل حقوق حیوانات، جنگل‌ها و طبیعت است

حقوق مدنی 

کلیه مسائل مربوط به حقوقی مدنی از جمله انواع عقود و قراردادها و …در این مبحث جای دارد.

حقوق مطبوعات و رسانه ها

حقوق نظامی و نظام وظیفه عمومی 

در واقع مباحث حقوقی افراد نظامی از اعم از پرسنل رسمی و قراردادی نیروهای مسلح و نیز سربازان نطام وظیفه در این بخش قرار دارد.

حقوق هوایی

روان‌شناسی قضایی 

مسائل مربوط به بهداشت روانی شغل قضاوت در این بخش می باشد.

شورای حل اختلاف 

کلیه موضوعات موضوعات مربوط به شورای از جمله نقد و بررسی عملکرد آن، در زیر این عنوان قابل دستیابی است.

کلیات حقوق 

مطالب مربوط به کلیات حقوق از جمله مقدمه علم حقوق، تاریخ و فلسفه حقوق ..در این بخش است.

مواد مخدر و داروهای روانگردان

حقوق وکالت، مشاوران حقوقي، کارشناسان و مترجمين رسمي دادگستري

مسائل مربوط به وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه

منابع تحقیق

نظر به سهولت دسترسی کاربران به منابع تحقیقات و با عنایت به این که صرف آگاهی از منابع هر موضوع و پیدایش آنها امری زمان‌بر می باشد، قضاوت آنلاین اقدام به گردآوری و انتشار تعدادی از منابع موضوعات مهم حقوقی که در نشریات و کتب حقوقی کشور قرار دارد، در این بخش خواهد نمود. منابع قدیمی تر در فواصل زمانی معین بروز رسانی نیز خواهد شد. چنانچه کاربران گرامی منابع تکمیلی برای هر موضوع دارند اعلام تا با نام آنان منتشر شود. این بخش شامل دو زیر دسته است

منابع موضوعات حقوقی

منابع موضوعات کیفری

نقد و نظر

نقد آراء قضایی، قوانین و یا دیگر نقدهایی که در مرتبط با مسائل حقوقی و قضایی  مانند مسائل پیرامونی قضاوت، وکالت و .. را این بخش تشکیل می دهد که شامل دسته بندی های زیر است:

نقد آراء قضایی

نقد قوانین

سایر نقد ها

نظریات حقوقی و قضایی

نظریات فوق هم به صورت موضوعی در این بخش و هم به صورت زیرنویس در بخش محشای قوانین به عنوان شرح ماده قانون مربوطه خواهد آمد

نظریات مشورتی اداره حقوق در امور حقوقی

نظریات مشورتی اداره حقوقی در امور کیفری

نظریات مشورتی نیروهای مسلح

نظریات کمیسیون دادسرای عمومی تهران

نظریات شورای نگهبان

اعلام نظر شورای نگهبان قانون اساسی در خصوص اصول قانون اساسی و موضوعات مورد استعلام

نشست های قضایی قضات

اعلام نظرات و دیدگاهها قضات سراسر کشور در پیرامون مسائل حقوقی مبتلاء به است که از بار علمی –عملی زیادی است. این نظرات به صورت موضوعی در این بخش و به صورت زیرنویس در محشای قوانین به عنوان زیر ماده قانون مربوطه خواهد آمد.

نشست های قضایی در امور حقوقی

نشست های قضایی در امور کیفری

به منظور آشنایی با محتوی سایت قضاوت آنلاین و نحوه تهیه مطالب آن به اینجا کلیک شود.

تبلیغات

در این بخش تبلیغات هدفمند در قضاوت آنلاین در قالب تبلیغ های متنی، بنری و رپورتاژ آگهی مشخص گردیده است.

به منظور نمایش بهتر محتوی سایت، پیشنهاد ما در درجه اول استفاده از آخرین نسخه مرورگر کروم و در غیر این صورت از مرورگر موزیلا فایرفاکس (به همراه نصب پلاگین های لازم به ویژه برای پخش صوت و ویدیو آن) می باشد.

قضاوت آنلاین 

امتیاز شما به مطلب
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران