اعتبار صلحنامه مقدم بر عقد بیع

نمایش 2 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      آواتار حقوقی قضاوت آنلاینAminDVM
      • مشارکت‌کننده

با سلام

وکالتی زمینی را که به علت مشکل سند امکان انتقال سند نداشت خریدم و بیعنامه ای هم همان روز امضا شد. 10 سال گذشت تا اینکه با توجه به افزایش قیمت چون میدانستم ممکن است طرف مقابل صوری به دیگری بفروشد،اقدام به طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی به طرفیت فروشنده با استناد به صلحنامه ای دستی به نام خودم به موجب وکالت بلاعزل از فروشنده نمودم و بیعنامه ای که از فروشنده داشتم را ارایه ندادم.

خریدارانی با ارایه سند دستی صلح به تاریخ مندرج 1 ماه قبل از صلحنامه ارایه شده توسط من، استدلال کرده اند موکل من به آنها فروخته پس وکالت من از فروشنده بی اثر بوده.

آیا ارایه بیعنامه 10 سال پیش با امضای فروشنده در قبل از جلسه اول دادرسی و یا قبل از صدور رای و یا حتی بعد از صدور رای قابلیت اقدام دارد و یا اینکه به اقاله و غیره استنباط کرده و فرصت استفاده از بیعنامه 10 سال پیش از دست می رود یا رفته است؟

3.2/5 = (4 امتیاز)

جستجوگر انجمن‌های مشاوره حقوقی
        ترازوی عدالتکیانوش جاودانی
        • مدیر انجمن

سلام

گذشته از این که، نوع مشکل سند، علت تغییر رویکرد شما در استفاده از بیعنامه واقعی با فروشنده، کیفیت مداخله خریداران جدید در دعوای شما با فروشده، مقصود شما از اقاله کدام قرارداد، در سئوال مشخص نیست؛ پاسخ پرسش های شما در گرو ارزش اثباتی صلحنامه مقدم ارائه شده از سوی خریداران می باشد که این امر طی رسیدگی قضایی مشخص خواهد شد.

3.2/5 = (4 امتیاز)

آواتار حقوقی قضاوت آنلاینAminDVM
          • مشارکت‌کننده

به فرض عدم ایراد در قرارداد مقدم (بیعنامه)، وقتی که قرارداد موخر( صلحنامه امضا شده به موجب وکالت از فروشنده ) در دعوای الزام به تنظیم سند مورد اسناد قرار گرفته است، هنوز امکان استناد به قرارداد مقدم (بیعنامه) هست؟

قرارداد موخر (صلحنامه) با ارایه صلحنامه صوری توسط خوانده دعوا مورد چالش قرار گرفته است.

با تشکر

3.2/5 = (4 امتیاز)

نمایش 2 پاسخ رشته ها
        • برای پاسخگویی وارد انجمن شوید.