دکتر ایرج گلدوزیان
دکتر ایرج گلدوزیان

دکتر ایراج گلدوزیان

بیوگرافی دکتر ایرج گلدوزیان، استاد حقوق جزا و جرم شناسی

دكتر ایرج گلدوزیان، در سال ۱۳۱۸ (ش.) در مشهد مقدس به دنیا آمد. دوره ابتدایی و نیمی از دوره متوسطه را در مشهد گذراند و در سال ۱۳۳۷ (ش.) دوره متوسطه را در دبیرستان فرخی تهران به پایان رساند.

وی در سفرهایی كه طی دهه ۱۳۴۰ (ش.) به فرانسه كرد، دوره های یك ساله جرم یابی، كشف جرائم و جرم شناسی را كه ویژه ضابطین دادگستری بود، در دانشكده پانتئون و مدرسه عالی مولن فرانسه با موفقیت طی كرد. در سال ۱۳۴۴ (ش.) وارد دانشكده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۸ (ش.) فوق لیسانس حقوق جزایی را دریافت كرد.

در سال ۱۳۴۹ به فرانسه رفت و در دانشكده پانتئون به دكترای حقوق جزایی دست یافت (۱۳۵۱ ش.) همچنین در همین سال موفق به دریافت دیپلم تحصیلات عالی حقوق خصوصی شد. آنگاه در دوره دكترای تخصصی علوم كیفری با ارائه پایان نامه «آزادی مشروط» موفق به دریافت دكترای تخصصی حقوق كیفری شد. سپس به مدت دو سال در دادگاه شهرستان كرتیل پاریس به كارآموزی نزد قاضی اجرای مجازاتها پرداخت تا علم و عمل را در خویش اندوخته سازد.

در سال ۱۳۵۵ (ش.) با ارائه پایان نامه «قیمومیت جزایی» به دكترای دولتی جزایی در دیوان عالی كشور فرانسه برگزار كرد كه از سوی استادان و قضات و صاحبنظران حقوق این كشور مورد توجه قرار گرفت و متن آن در نشریه علم كیفر و حقوق جزای فرانسه به چاپ رسید و در دائره المعارف فرانسه از آن استفاده شد

پس از بازگشت به ایران به عنوان محقق در موسسه مطالعات حقوق اسلامی و تطبیق دانشكده حقوق دانشگاه تهران مشغول به كار شد و همزمان به تدریس در دانشگاه ملی ایران، موسسه علوم بانكی، مجتمع آموزش عالی قم، دانشكده حقوق دانشگاه تهران (عضو هیئت علمی – دانشیار)، دانشكده علوم قضایی، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی تهران مذكر، مشغول شد.

آثار تألیفی و تحقیقی

آثار تالیفی و تحقیقی دكتر گلدوزیان عبارتند از:

۱- حقوق جزای عمومی (دو جلدی)

۲- حقوق جزای اختصاصی (جلد اول)

۳- مقاله های حقوقی متعدد كه در نشریات حقوقی مختلف به چاپ رسیده‌اند.

نقل از کتاب چهره‌ها در تاریخچه نظام آموزش عالی حقوق و عدلیه نوین، عباس مبارکیان، چاپ اول، انتشارات پیدایش، تابستان ۱۳۷۷

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (5 رأی, میانگین: 4٫60 از5)
Loading...
آموزش دریافت کد بورسی رایگان از کارگزاری آگاه در سراسر ایران

دیدگاهتان را بنویسید