تازه های سایت
خانه » مقاله ها » مقالات حقوقی دیگر » شرایط شکلی شکایت انتظامی از قضات در دادسرای انتظامی قضات و آثار سلبی آن
تخلفات انتظامی قضات
تخلفات انتظامی قضات

شرایط شکلی شکایت انتظامی از قضات در دادسرای انتظامی قضات و آثار سلبی آن

آخرین بروزرسانی پست: تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲ و ۱۶ دقیقه ب.ظ

شرایط شکایت انتظامی از قاضی مختلف در دادسرای انتظامی قضاوت و آثار آن

با توجه به پست «مهمترین تخلفات انتظامی قضات در قوانین» و با لحاظ درخواست های مکرر کاربران سایت و کانال قضاوت‌آنلاین مبنی بر انتشار پستی حاوی شرایط شکایت انتظامی از قضات با لحاظ مقررات فعلی و آثار آن، این موارد تهیه که شاکیان باید شکایت خود را مطابق آن تنظیم و با نظر داشت آثار سلبی بیان شده، به دادسرای انتظامی قضات واقع در تهران – ساختمان کاخ دادگستری تقدیم نمایند.

شرایط شکلی شکایت:

با توجه به ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضایی قضات، شکایت انتظامی باید حاوی نکات ذیل باشد:

۱- نام، نام خانودادگی، اقامتگاه (نشانی محل سکونت یا کار)، کد ملی، کد پستی و در صورت امکان شماره تماس اعم از ثابت و همراه، دورنگار و پست الکترونیک شخص شاکی انتظامی

۲- سمت شاکی انتظامی در پرونده قضایی
تذکر: در صورتی که طرح شکایت انتظامی از طرف وکیل شاکی باشد، باید  حق شکایت انتظامی در وکالت نامه تصریح شده باشد.

۳- اعلام کلاسه (شماره) پرونده قضایی مورد شکایت

۴- اعلام هویت قاضی یا قضات مورد شکایت

۵- مشخص بودن موارد مورد شکایت به این معنا که شکایت نباید کلی باشد و جهت یا جهات تخلف قاضی از مقررات قانونی باید ذکر شود.

۶- پیوست نمودن مستندات مورد شکایت از قبیل: تصویر دادنامه، برگ احضاریه یا اخطاریه، برگ اجراییه و غیره.

۷- امضاء شاکی یا نماینده قانونی وی و در صورت عجز از امضاء، اثر انگشت آنان.

۸- ابطال مبلغ سیصد هزار ریال تمبر به شکواییه

حتماً بخوانید: هفتاد تخلف انتظامی قضات در قوانین موضوعه

تذکرات مهم

۱- چنانچه شکایت مطروحه حاوی هریک از شرایط مذکور نباشد، به آن ترتیب اثر داده نشده و بایگانی می شود و تنها در صورتی که شکوائیه فاقد برخی از نکات فوق بوده لکن به تشخیص دادستان انتظامی موضوع مهم و قابل رسیدگی باشد، شکوائیه به دادیار دادسرای انتظامی قضات ارجاع که رسیدگی و اظهارنظر می‌نماید.

۲- شاکی انتظامی می‌تواند شکایت انتظامی را مطابق ماده ۲۳ قانون نظارت بر رفتار قضایی به دادگستری استان مربوطه نیز تحویل دهد و یا از طریق پست سفارشی با رعایت ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضایی قضات به دادسرای انتظامی قضات واقع در تهران – خیابان خیام- ساختمان کاخ دادگستری – طبقه دوم- ضلغ غربی آن –  کد پستی ۱۶۴۵۶۶۶۵۶۵ ارسال نماید و پس از یک هفته، شماره ثبت شکایت انتظامی خود را از طریق شماره تلفن های ۷ و ۳۸۵۸۲۲۰۶ با پیش شماره ۰۲۱ دبیرخانه دادسرای انتظامی پیگیری نماید.

۳- سیر مراحل رسیدگی در دادسرای انتظامی قضات محرمانه است.

۴- با توجه به ماده ۱۷ آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضایی قضات دادن تصویر از اظهارنظر مقامات قضایی دادسرای انتظامی قضات و کیفرخواست صادره به شاکی انتظامی ممنوع می باشد اما تصمیم دادسرا مبنی بر تعقیب یا منع تعقیب یا موقوفی تعقیب انتظامی و بایگانی شدن پرونده، بدون اشاره به هویت قاضی طرف شکایت از طریق مقتضی از قبیل پست الکترونیک و پیامک به اطلاع شاکی یا نماینده قانونی وی می‌رسد.

۵- تمامی جرائم کیفری اعم از نظیر اهانت و توهین و غیره ارتکابی از سوی قضات سراسر کشور، در دادسرای عمومی ناحیه ۲۸ تهران (کارکنان دولت) واقع در میدان ارگ- ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز رسیدگی می شود.

آثار سلبی شکایت:

۱- شکایت انتظامی تأثیری در نوع و نحوه رسیدگی پرونده دادرسی در دادسرا و یا دادگاه مربوطه و همچنین رأی و تصمیمات متخذه در آن ندارد.

۲- شکایت انتظامی از جهات اعاده دادرسی موضوع ماده ۴۷۴ قانون آیین دادرسی کیفری و همچنین تجویز اعاده دادرسی فوق العاده موضوع ماده ۴۷۴ قانون مزبور محسوب نمی شود.

۳- شکایت انتظامی قضات، از جهات رد دادرسی موضوع ماده ۹۱ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی، ماده ۸ قانون امور حسبی و ماده ۴۲۱ قانون آیین دادرسی کیفری نبوده و به استناد آن نمی توان پرونده دادرسی را از یک قاضی اخذ و به قاضی دیگر ارجاع نمود.

منبع: قضاوت آنلاین

امتیاز 1امتیاز 2امتیاز 3امتیاز 4امتیاز 5 (12 رأی, میانگین: 3٫75 از5)
Loading...

درباره‌ی علیرضا مرادی

کارشناس ارشد حقوق خصوصی، قاضی سابق دادگستری، وکیل پایه یک کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو گروه تحریریه قضاوت آنلاین که در نظر دارم دانش و تجربیات قضایی و وکالتی خود را به همراه نتایج مطالعات مفید دیگر با کاربران به اشتراک گذارم. بزرگان گفته‌اند: «ارزش دانش هر شخص به شمار خوانندگان آن است.»

۳۴ نظر

 1. با سلام و خسته ناشید و آرزوی سلامتی و سعادت
  اگه امکان داره شکایتی که جهت دادستانی انتظامی قضات خودم تنظیم کردم خدمتتون بفرستم نظر بدهید.
  ببخشید انشالله خداگره از کار همه خلقش باز کنه اینقدر مزاحمتون نشیم. باتشکر

 2. با درود و سپاس از لطف شما
  برای شکایت انتظامی فرمت خاصی لازم نیست. در ابتداء پست «شرایط شکلی شکایت انتظامی از قضات در دادسرای انتظامی قضات و آثار سلبی آن» را مطالعه کنید و براساس موارد خواسته شده شکایت را تنظیم و با شرح ماجرا – به نحوی که برای ما بیان نمودید- تخلفات صورت گرفته را ذکر کنید و مدارک لازم را نیز ضمیمه نمایید.

  دقت کنید حتماً تمبر شکایت را روی آن الصاق نمایید زیرا دادسرای انتظامی نسبت  به ابطال تمبر قانونی این شکایت حساس خیلی است و اگر شکایت فاقد تمبر باشد، بایگانی می کند.

  وقتی شکایت شما به یکی از دادیاران انتظامی ارجاع شود، ایشان با مطالعه شکایت و ملاحظه مدارک پیوست‌ آن، اگر دلایل را قوی تشخیص دهد، اصل پرونده دادرسی را از مرجع قضایی مربوطه مطالبه می کند و پس از مطالعه آن اعلام نظر می کند اما اگر در آن حد نبیند، از طریق رئیس حوزه قضایی درخواست گزارش از پرونده را خواهد کرد و سپس با مطالعه این گزارش ممکن است نبست به شکایت انتظامی تصمیم نهایی اتخاذ می کند یا ممکن است اصل پرونده دادرسی را مطالبه کرده و به  شرح ذکرشده اقدام کند. بنابراین نسبت به نحوه تنظیم شکایت حساسیت بخرج ندهید.

 3. با عرض سلام
  بنده در دادگاه شهرستان در مورد زمینی با عده ای از نزدیکان خود پرونده ای داشتم که با داشتن سند خریداری از این افراد دادگاه شهرستان حکم قطعی بر علیه انان صادر میکند.در دادگاه استان موضوع براساس همین زمین با یک فرد دیگر که با داشتن قولنامه عادی ادعای خریداری ان را داشت در دادگاه تجدیدنظر استان در حالی که شاکی این اقا بوده و بنده اقای قاضی به جای اینکه حکم بر صحت داشتن یا نداشتن این قولنامه بدهد ان عده از نزدیکانمان را در حکمی جالب توجه با وجود خریداری معتبر بنده و درحالی که اصلا این افراد در این پرونده نبودن را برای ان ها حکم داشتن ۳دونگ سهم از زمینی که بنده از این افراد خریداری نموده میکند.و حکم قطعی صادر میکند.حال بنده باید اعتراض خود را از این قاضی نامسلمان به کجا ببرم ایا میتوانم در همان استان کاری انجام دهم؟؟

 4. با درود
  اگر دلایلی دارید که قضات دادگاه تجدیدنظر مرتکب تخلفی در رسیدگی به پرونده شما شده اند، می توانید از آنان در «دادسرای انتظامی قضات» شکایت کنید. علاوه بر آن، اگر دلایل مؤید این امر که آنان مرتکب جرمی نیز شده باشند، دارید، می توانید در «دادسرای ناحیه ۲۸ (کارکنان دولت) در تهران علیه آنان شکایت نمایید. برای راهنمای بیشتر در خصوص شکایت انتظامی پست «شرایط شکلی شکایت انتظامی از قضات در دادسرای انتظامی قضات و آثار سلبی آن» را مطالعه کنید.
  اگر دلایلی در پرونده وجود دارد که حکم دادگاه تجدیدنظر خلاف بین شرع صادر شده است، می توانید درخواست اعاده دادرسی فوق العاده نمایید. برای راهنمایی بیشتر پست های «مدارک لازم برای تقدیم درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور» و همچنین پست «شرایط لازم برای تشکیل پرونده اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور» را مطالعه کنید. ضمن این که مطالعه دیدگاه‌های پست «آیین نامه دادسراها و دادگاههای ویژه روحانیت مصوب ۱۳۶۹ مقام معظم رهبری با اصلاحات و الحاقات بعدی» که به سئوالاتی در ارتباط با اعاده دادرسی پاسخ داده شد، هم مفید خواهدبود.

 5. با سلام و خسته نباشید و با عرض ادب و احترام
  عارض هستم که بنده از شهرستان ساوه نسبت به تخلف در موضوعی تنظیم شکایت در دادگاه قضات کردم و تخلف قاضی -که بخاطر آن محکوم به حبس شدم- اثبات شد. لطفا منو راهنمایی کنید که چطور باید مقدمات اعاده دادرسی یا بررسی مجدد پرونده یا هر راه حلی که بتونم به حقم برسم رو از کجا باید شروع کنم، آیا اصلا مرجعی هست برای پاسخگویی به اجحاف صورت گرفته و حبس واقعا ناحق که علاوه بر اون تمام دارایی ام نیز رفته است؟

 6. با سلام
  ضمن ابزار تأسف از وضعیت پیش‌آمده برای شما.
  اصولاً صرف اثبات تخلف انتظامی قاضی پرونده، فی نفسه دلیلی نقض حکم در مرجع بالاتر نیست اما تحت شرایطی ممکن است این امر صورت گیرد که بستگی به نوع تخلف و دلایل پرونده دادرسی دارد. برای آشنایی با یکی از جهات اعاده دادرسی می توانید رأی دادگاه تجدیدنظر استان تهران در خصوص «شرایط اعاده دادرسی حقوقی به علت کتمان سند در جریان دادرسی» را مطالعه نمایید.

  اعاده دادرسی در امور کیفری دو نوع عادی به شرح ماده ۴۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری و فوق‌العاده به قسمی که در ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری بیان شد، می باشد که باید در هر مورد جهات آن وجود داشته باشد تا درخواست مورد پذیرش قرار گیرد.

  یشنهاد می شود، پست «مدارک لازم برای تقدیم درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور» و همچنین پست «شرایط لازم برای تشکیل پرونده اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور» و نظرات کاربران در پست «شرایط اعاده دادرسی حقوقی به علت کتمان سند در جریان دادرسی» و پاسخ ما به آنها را مطالعه نمایید.

  بنابراین، مرجع رسیدگی کننده وجود دارد اما بستگی به پرونده شما و انطباق آن با مواد قانونی بیان شده دارد که چون از جزئیات آن اطلاعی نداریم، نمی توانیم بطور دقیق اعلام نظر کنیم.

 7. با سلام
  من حدود ۴ سال پیش توسط ماموران آگاهی که با شاکی من همدست شده بودند و مرا برای کمک و صحبت با سرمایه گذار (ماموران اگاهی) دعوت کردند در دفتر شاکی و چون قرارداد فروش با ارگانهای دولتی را داشتم گفت قرارداد صوری ببندیم من هم قرار داد را امضا زدم چکهای خرید مرا همکارم میداد و با هم قرارداد داشتیم اما آنها مرا به عنوان جعل عنوان بازداشت کردند و با سند ازاد شدم در طی ۲ سال پرونده چند بار منع تعقیب خورد اما در دادگاه اخر با توجه نامه ای که شاکی از همکار من گرفته با متن اینکه من چکها را دزدیده ام اما در تمام دادگاهها گفته خودم امضا کرده ام مرا به ۱۳ سال زندان و ۳۶۰ میلیون تومان که باز هم نمیدانم این عدد از کجا امده محکوم کرده اند شاکی فقط ۱۵۰ میلیون تومان از من چک دارد و من نیز یک چک ۶۰ میلیونی از او دارم که از بدهی من کم میشود حالا نیز شاکی در اصفهان پارتی زیادی دارد ایا من می توانم شکایت از قاضی را به تهران بفرستم.

 8. با سلام
  در ابتداء پیشنهاد می کنم قانون نظارت بر رفتار قضات مصوب ۱۷ مهر ۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضایی قضات را بدقت مطالعه کنید تا بتوانید با توجه به پرونده خودتان مشخص کنید که قاضی پرونده شما مرتکب یکی از هفتاد تخلف انتظامی قضات در قوانین موضوعه شده است یا خیر.
  در صورت مثبت بودن پاسخ و یا این که علاو بر آن، قاضی مرتکب یکی از جرائم موضوع قانون جزایی مانند «اظهارنظر یا اقدام از روی غرض ورزی و بر خلاف حق در باره یکی از طرفین موضوع ماده ۶۰۵ قانون مجازات اسلامی تعزیرات» شده باشد و دلایل اثباتی آن را در اختیار دارید، می توانید با استناد به آن ها بابت تخلف انتظامی در دادسرای انتظامی قضاوت و ارتکاب جرم عمومی در دادسرای کارکنان دولت شکایت کنید.

 9. باسلام
  من خیلی خلاصه در مورد پرونده ام میگم لطفا نظر بدید.
  همسر بنده دوسال نیم پیش مهریه رو گذاشت اجرا، منم رفتم شکایت عدم تمکین کردم. بعد قاضی رای داد چون محل کارم تهران، خانوم تو خونه اجساس ترس و خوف میکنه و شما حتما باید خانه ات نزدیک محل کارت باشه، چون خونه ام شمال بود، محل کارم تهران در رفت آمد بودم، چون پروژه عمرانی کار می کردم، من خانه شمال رو اجاره دادم اومدم واسه خانوم تهران خانه اجاره کردم .
  بعد قاضی خانه من رو گذاشت مزایده، داد به خانوم، در صورتی که خانه من جز مستنیات دین بود. پرسیدم ازش چرا اینکارو کردی، گفت چون اجاره دادی از مستنیات دین خارج شده. گفتم من به حرف شما رفتم تهران با اجاره دادن این خونه، تو تهران خونه اجاره کردم.
  حالا می تونم از قاضی به عنوان تخلف شکایت کنم؟

 10. با سلام
  در خصوص خروج منزل از مستثنیات دین، از آنجایی که توضیح و شرح آن نیازمند مقاله ای مستقل بوده که با عنوان «آیا اجاره داده منزل مسکونی یا سکونت در خانه سازمانی باعث خروج آن از مستثنیات دین است؟» تهیه و در سایت منتشر شد، حتماً آن را مطالعه نمایید تا از صحت و سقم اقدام قاضی در این خصوص مطلع شوید.
  نظر به این که حکمی که در آن شرایط تمکین با آن الزامی که در سئوال بیان شده را ارسال ننمودید، نمی توان اعلام نظر صریحی در خصوص آن بیان نمود، اما اگر دلایلی در دست دارید که بتوانید ثابت کنید، صدور حکم آن‌چنانی، با قصد قبلی اجبار شما به اجاره دادن خانه مشمول مستثنیات دین و متعاقب آن توقیف خانه جهت مهریه همسر شما بوده است، به نظر می رسد که این اعمال مصداقی از خروج قاضی از بی طرفی در رسیدگی، نوعی جانبداری از یکی از طرفین دعوا و تحصیل دلیل برای وی بوده که  چون قضات از چنین اعمالی ممنوع می باشند، می توانید شکایت کنید.

 11. حمید رضا بهشتی زاده

  سلام و عرض ادب
  در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ همسرم منزل را ترک کرده و از خانه خارج شده است.
  با دستور موقت در تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ بچه دختر چهارساله ام را با صورتجلسه در کلانتری به مادرش تحویل دادم.
  قاضی پرونده در تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۲ دستور داد تا بچه تحویل بنده شود و در روزهای سه شنبه در حضور مامور کلانتری با مادرش ملاقات کند.
  حال با گذشت بیشتر از پنج ماه از صدور حکم، به ناگهان رئیس دادگستری شهرستان آباده فارس به پرونده ورود کرده و حکم را کاملاً بر عکس کرده و بنده را از دیدن فرزندم منع می نماید.
  از جناب عالی خواهشمندم بنده را در صورتی که خلافی از قاضی صورت گرفته است، راهنمایی فرمائید.
  با تشکر و سپاس فراوان

 12. با سلام
  بدون ملاحظه دستور موقت صادره و دستور مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ قاضی پرونده و تعیین این که آیا مورد اخیر یک دستور اداری بوده یا تصمیم قضایی، نمی توان اعلام نظر دقیقی نمود. همچنین است، نسبت به این  که، در سئوال بیان نمودید «… رئیس دادگستری در پرونده ورود پیدا کرده و حکم را برعکس کرده…» با لحاظ این که اصولاً رئیس دادگستری بهتر از هر شخص دیگری آگاهی دارد که فاقد چنین اختیاری می باشد و مشخص نیست که ایشان به چه کیفیت حکم را برعکس کرده است، آیا از طریق دادگاه صادر کننده دستور سابق الذکر است یا خود رأساً دستوری صادر نموده است؟
  آنچه در وضعیت فعلی، در پاسخ به سئوال شما می توان عنوان داشت این است که، براساس تبصره یک ماده ۳۲۵ قانون آیین دادرسی مدنی، اجرای دستور موقت نیازمند موافقت رئس حوزه قضایی (دادگستری محل) است ولی به موجب ماده ۷ قانون حمایت خانواده، این موافقت در امور خانوادگی نیاز نیست. به عبارت دیگر، رئیس حوزه قضایی در این خصوص فاقد هرگونه اختیار و حق دخالت بوده و تمامی تصمیمات با قاضی پرونده است، زیرا دستور موقت موضوع این ماده یک حکم خاص است. همچنین است حق ملاقات والدین با فرزند و سایر مواردی که در ماده فوق بیان شد.
  پیشنهاد می شود که به دادگاه مربوطه مراجعه کرده و از علت ممنوعیت ملاقات خود مطلع شود که آیا ناشی از دستور قانون قاضی دادگاه است یا دستور غیرقانونی رئیس حوزه قضایی. چنانچه علت مورد اخیر باشد و دلایل اثبات این امر نیز وجود دارد، می توانید شکایت کنید.

 13. با سلام و خته نباشید
  بنده به خانم سابقم بنا بر اصرار ایشان، وکالت حق طلاق دادم در قبال بخشیدن مهریه و هرگونه حق قانونی که متاسفانه ایشان هم طلاق گرفتند یکسال بعد با همین وکالت محضری.
  هم اکنون متوجه شدم قاضی پرونده بعلت قصور در مطالعه و به گفته خودش اعتماد به وکیلی که خانمم بجای من گرفته، حکم طلاق رو داده در عوض بخشیدن یک ربع سکه از مهریه.
  هم اکنون بعد از ۳ سال زمان از آن ماجرا و فهمیدن قصد ازدواج بنده، این اشتباه عجیب قاضی رو اهرم فشاری کرده است.
  حال آیا:
  اول- میتونن محکوم به مهریه بشم؟ خود قاضی می گفت ایشون و وکیل سرش کلاه گذاشتن، متوجه مفاد وکالت طلاق نشده و من می تونم از اونا شکایت امانت در خیانت کنم و مهریه هم متوجه من نمیشه، چون طلاقش بر مبنای همین وکالت بوده و کانون وکلا هم پیگیر وکیل بشم.
  دوماً-من چطور از این قاضی که راحترین چی رو نمیدونه از کارش یا زد و بند داره، شکایت کنم و خسارت مادی و معنوی بگیرم؟
  زکات علم ارائه آن است.
  بسیار از شما سپاسگذارم

 14. به لحاظ وجود ابهاماتی در سئوال شما از جمله: معین نیست که وکالت در طلاق در سند ازدواج گنجانده شده یا در ضمن عقدی دیگر، آیا شرط تعلیق، ناظر به انشاء عقد وکالت است یا آثار آن، کل مهریه موضوع بخشش بوده یا بخشی از آن، با توجه به شق اخیر ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده که مقرر می دارد: «… ثبت طلاق موکول به تأدیه حقوق مالی زوجه است …»  زوجه در هنگام ثبت طلاق چه اظهاری نموده و در این خصوص چه مطالبی در طلاق نامه ثبت شده و آیا وی بدون دریافت حقوق مذکور به ثبت طلاق رضایت داد یا خیر و نیز به جهت عدم ملاحظه حکم صادره دادگاه نمی توان اعلام نظر دقیق نمود. مع الوصف، اگر در توافق شما، اثر عقد وکالت معلق گردیده و نه انشاء آن و همچنین بخشش تمام مهریه موضوع چنین شرطی بوده باشد، در ابتداء زوجه باید در دادگاه ثابت می کرد که تمام مهریه را به زوج بخشیده و از جانب وی به عنوان وکیل آن را قبول نموده است تا حق اعمال وکالت در طلاق را پیدا می کرد والا این حق معلق محقق نشده و نمی توانست خود را به وکالت از سوی زوج مطلقه نماید. با عنایت به مراتب مزبور، پاسخ دو سئوال شما به شرح زیر است:

  اول- اگر دعوای مطالبه مهریه از سوی زوجه سابق شما مطرح شود، می توانید به شرط بخشش مهریه و تعلیق وکالت به تحقق شرط استناد کنید و اشتباه قاضی پرونده دادگاه خانواده به شرحی که بیان کردید، مجوز دریافت مهریه نیست ولی در هر حال، شکایت خیانت در امانت موضوعیت ندارد.

  دوم- شکایت انتظامی از قاضی شعبه در دادسرای انتظامی قضاوت صورت می گیرد. اگر قاضی شعبه روحانی است، برای اطلاعات بیشتر در این مورد به پاسخ سئوال محمد در تاریخ ۱۳۷/۰۱/۰۷ در ساعت ۱۵:۳۰ در اینجا مراجعه کنید.

 15. ابراهیم رنجبر زاده

  با سلام و خسته نباشید از ارائه خدمات مفیدتون
  سوالی داشتم، مبنی بر این که علیه قضات در دادسرای قضات شکایتی طرح کردم در مورد دستور متعارض قاضی، می خواستم بدونم حکم محکومیت قاضی چه می باشد، آیا ممکن است انفصال دائم شود؟
  با تشکر

 16. با سلام و سپاس از لطف شما
  برای پاسخ، فصل دوم ـ مجازاتها و تخلفات انتظامی از قانون نظارت بر رفتار قضات را مطالعه نمایید. ضمناً مطالعه آیین نامه اجرایی قانون نظارت بر رفتار قضایی قضات موجب مزید اطلاع شما از جزئیات رسیدگی در مراجع انتظامی قضات خواهدبود.

صفحه‌بندی دیدگاه‌ها: 1 2 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *